کاسکد ایروان Yerevan Cascade ، تور ایروان ، تور ارمنستان ، تور ، تور نوروزی ، سفر ، سفر ارزان ، تور لحظه آخری ، بلیط ، بلیط ارزان ، تور لوکس ، تور لاکچری

نام مکان فارسی

کاسکد ایروان

نام مکان انگلیسی

erevan Cascade

 

توضیحات کاسکد ایروان

کاسکد ایروان:

کاسکد ایروان (به زبان ارمنی کاسکاد) یک راه پله بزرگ در شهر ایروان ارمنستان است. کاسکد در واقع به معنی آبشار و آبشار مانند می باشد. این راه پله منطقه کنترون (kentron) را به محله های تاریخی شهر ایروان متصل می کند. ساختار کاسکد توسط معمارانی به نام های جیم تروسیان( Jim Torosyan )   ، اسلان متیاریان( Aslan Mkhitaryan )   و سارگیس گورزادیان  (Sargis Gurzadyan ) طراحی شد. ساخت این بنا در سال ۱۹۷۱ آغاز و در سال ۱۹۸۰ به پایان رسید.

در زیر پله های بیرونی، دو پله برقی که طول مسیر این ساختار را طی می کنند، وجود دارد. همچنین اتاق هایی در مسیر پله برقی ها وجود دارد که به پاگردهای این راه پله متصل شده اند. این اتاق ها موزه هنر کافس ژیان( Cafesjian Museum of Art )   را تشکیل داده اند.

بخش بیرونی کاسکد علاوه بر پله هایش، دارای چندین طبقه با فواره ها و مجسمه های هنری مختلف است. افرادی که سختی بالا رفتن از پله های کاسکد را می پذیرند، نمایی زیبا و منحصر به فرد از مرکز ایروان و کوه آرارات را مشاهد خواهند نمود. البته ناگفته نماند که این نما، ارزش به جان خریدن سختی بالا رفتن از پله را دارد.

تاریخچه:

عملیات ساخت و ساز کاسکد ایروان در سال ۱۹۷۱ و دوران شوروی آغاز شد. فاز اول آن در سال ۱۹۸۰ به پایان رسید. توسعه و تکمیل کاسکد بین سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۹ انجام شد. در اوایل سال ۲۰۰۲ این مجموعه به تاجر آمریکایی ارمنی به نام جرارد کانس ژیان سپرده شد تا یک نوسازی اساسی برای آن انجام شود. ساخت یک ساختمان به عنوان موزه نیز در بخش بالایی کاسکد طرح ریزی شد. هر چند که ساخت موزه از همان زمان آغاز شد، اما در همان مراحل اول متوقف و تا سالها به ادامه ساخت آن پرداخته نشد.

 

 

کشور

ارمنستان

شهر

ایروان

تحت نظارت

شهرداری ارمنستان

ارتفاع بنا

۱۱۸ متر

تاریخ شروع به ساخت

۱۹۷۱

تاریخ اتمام ساخت

۱۹۸۰

کاربری

مکان دیدنی شهر

نوع بنا و معماری

راه پله

سازنده و معمار

Jim Torosyan, Aslan Mkhitaryan, and Sargis Gurzadyan

آدرس

۱۰ Tamanyan St, Yerevan 0009, Armenia

شماره تماس

+۳۷۴ ۱۰ ۵۶۷۲۶۲

ایمیل

[email protected]

وب سایت

http://www.cmf.am

روز و ساعات کاری

همه روزه – ۲۴ ساعته

موقعیت  مکانی