سالن نمایش اپرا و باله ارمنستان ، تور ایروان ، تور ارمنستان ، تور ، تور نوروزی ، سفر ، سفر ارزان ، تور لحظه آخری ، بلیط ، بلیط ارزان ، تور لوکس ، تور لاکچری

نام مکان فارسی

سالن نمایش اپرا و باله ارمنستان

نام مکان انگلیسی

Armenian Opera and Ballet Theatre

 

توضیحات سالن نمایش اپرا و باله ارمنستان

 

مقدمه :

سالن نمایش باله و اپرای ارمنستان به نام الکساندر اسفندیاریان نامگذاری شد.  این سالن همچنین به عنوان دانشکده تئاتر باله و اپرای ملی ارمنستان ( Armenian National Academic Theatre of Opera and Ballet )شناخته می شود. سالن بطور رسمی در ۲۰ ژانویه ۱۹۳۳ و با اجرای اپرای آلماست(Almast)  توسط الکساندر اسفندریاریان (alexader spediaryan) آغاز به کار نمود. ساختمان این سالن توسط معماری ارمنی به نام الکساندر تامانیان (alexader tamanian)، طراحی شد. ساختمان شامل ۲ سالن کنسرت است.

–        سالن کنسرت آرام خاچاتوریان (aram khatchaturian) با ۱۴۰۰ صندلی

–        سالن نمایش ملی باله و اوپرای الکساندر اسفندیاریان با ۱۲۰۰ صندلی

تاریخچه :

اولین کلنگ  سالن اوپرا در ۲۸ نوامبر ۱۹۳۰ همزمان با جشن دهمین سالگرد ارمنستان شوروی به زمین خورد. در تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۳۳، این ساختمان بطور رسمی به روی عموم گشوده شد.کمی پس از افتتاح این سالن نمایش، یک گروه رقص باله نیز تشکیل شد. اولین باله در سال ۱۹۳۵ به نام دریاچه قو توسط پیوتر ایلیچ چایکوفسکی (Swan Lake by Pyotre ilyich Tchaikov sky) در این سالن اجرا شد. سالن نمایش بر اساس طرح تامانیان و تحت نظارت پسر او، در سال ۱۹۳۹ به اتمام رسید. این سالن به یاد الکساندر اسفندیاریان به نام او نامگذاری شد. البته ساخت و ساز های عظیم ساختمان اصلی تا سال ۱۹۵۳ به پایان نرسید. ساختمانی که به شکل امروزه به جای مانده در سال ۱۹۵۳ تکمیل شد.

افتتاح سالن نمایش منجر به گسترش گروه های باله و اپرای ملی جدید در کشور شد. اولین باله ارمنی توسط آرام خاچاتوریان به نام شادی ها (Happiness). در این سالن برگزار شد. طولی نکشید که آهنگ ساز این باله، بر اساس همین باله، گایانه (Gayane) را ساخت. باله گایانه در تمام جهان به نمایش در آمد. همچنین در این مکان، بسیاری از دیگر آهنگسازهای ارمنستانی، باله ها و اپراهای متعددی را نوشتند. از سال ۱۹۳۵ یک اپرای منحصر به فرد در سالن اپرای ایروان به نمایش در می آید. نام این اپرا انوش (Anoush) بود. آنوش توسط آرمن تیگرانیان اجرا شد. این قدمی بزرگ در تاریخ اپرای ارمنستان به شمار می آید. انوش به یکی از اجزاء جدایی ناپذیر سالن نمایش تبدیل شده است.

دستاوردها :

از زمان افتتاح سالن نمایش باله و اپرای ارمنستان، بیش از ۲۰۰ اپرا و باله مختلف اجرا شده. این نمایشها توسط آهنگسازهای مختلف از کشورهای ارمنستان، روسیه و غرب اروپابرگزار شده اند. کمپانی این سالن نمایش در بیش از ۲۰ کشور دنیا، نمایش اجرا نموده است. از جمله این کشورها می توان به اسپانیا، روسیه، لندن، ایالات متحده، یونان، آلمان و… اشاره نمود.

در سال ۱۹۵۶ این سالن با نام سالن نمایش باله و اپرای آکادمیک ملی خوانده شد.

این سالن میزبان اجرای کنسرت هایی توسط چالز آزناوور (Charles Aznavour)، یان اندرسون (Ian Anderson)، جان مک لاوگلین (John McLaughlin)، آکواریوم (Akvarium) و… بوده است.

 

 

 

کشور

ارمنستان

شهر

ایروان

گنجایش مکان

۲۶۰۰ صندلی

تاریخ شروع به ساخت

۲۸ نوامبر ۱۹۳۰

تاریخ شروع بهره برداری

۲۰ ژانویه ۱۹۳۳

کاربری

سالن نمایش و کنسرت ملی – عمومی

نوع بنا و معماری

سالن برگزاری باله و اپرا

سازنده و معمار

الکساندر تامانیان

آدرس

۵۴ Tumanyan Str., Yerevan, Armenia, 0002

شماره تماس

Director’s office       (+۳۷۴) ۱۰ ۵۲۰۲۴۱

Markering and PR department       (+۳۷۴) ۱۰ ۵۶۶۹۱۲

Box Office      (+۳۷۴) ۱۰ ۵۳۳۳۹۱

 

ایمیل

   [email protected]

وب سایت

http://opera.am

موقعیت  مکانی