جزیره کبوتر (Pigeon Island)

[/block]

نام مکان فارسی

جزیره کبوتر

نام مکان انگلیسی

Pigeon Island

 

توضیحات جزیره کبوتر

این جزیره که همچون مروارید در کوش آداسی می درخشد، سزاوار آن است که سمبول این شهر زیبا باشد. زمانی که تصویر چشم نواز این جزیره  با رنگ پانورامایی غروب تلفیق می شود، هر ببیننده ایی را مجذوب خود می کند. شاید از خود بپرسید که چرا نام این جزیره را، جزیره کبوتر نامیده اند!!!

از آنجایی که در گذشته، این جزیره آشیانه پرندگان به هنگام مهاجرت فصلی بوده، این جزیره را جزیره کبوتر نامیده اند.

در دوران حکمرانی عثمانی ها (Ottomans)، نام این جزیره به شهر آن نیز داده شد و از آن زمان به بعد، این شهر را نیز با نام کوش آداسی (Kusadasi) می شناسند. جالب است بدانید که کوش آداسی در زبان ترکی به معنی جزیره پرنده (Bird Island) است. از آن پس نیز نام این جزیره به جزیره کبوتر (Pigeon Island)، تغییر نام یافت.

در دوران حکمرانی عثمانی و قبل از آن، از این جزیره برای مقاصد نظامی استفاده می شد. این جزیره با توجه به موقعیت استراتژیک خود برای حفاظت از سواحل یا جلوگیری از حملات دریایی گزینه ایی ایده آل بوده است. قلعه دوران بیزانسی (Byzantine castle) که بروی سنگهای این جزیره کوچک قد علم کرده، بخاطر مقابله با دزدان دریایی، قلعه دزدان دریایی (Pirate Castle) لقب گرفته است.

امروزه جزیره کبوتر برخلاف نامش، بوسیله معبری باریک به خشکی متصل شده و به ظاهر از حالت جزیره ایی خارج شده. اما با این حال، هنوز هم گزینه ایده آلی برای آرامش گرفتن و ریلکسیشن به حساب می آید. اگر در این قلعه قدم بگذارید، قایقهای بادبانیی را خواهید دید که به آرامی در آبهای نیلگون کوش آداسی حرکت می کنند.  حتی می توانید با نشستن در یکی از رستورانهای ساحلی، از خوردن غذاهای دریایی و غذاهای مختص اژه ایی لذت ببرید. همچنین با منظره ایی پانورامایی از شهر کوش آداسی به هنگام خوردن غذا، اوقات فراموش نشدنی را در کوش آداسی خواهید داشت.

اگر اولین باریست که به کوش آداسی سفر می کنید، شاید بپرسید که چگونه می توان خود را به این قلعه رساند؟!؟!

اصلا نگران نباشید! جزیره کبوتر بخشی از خود شهر و در بخش بندری آن قرار دارد. با قدم زدن در بخش کنار دریا، می توان به آنجا رقت. از آنجایی که مسیر این جزیره سر راه ساحل لیدیز (Ladies Beach) است، می توانید با مینی بوسهای ساحل لیدیز که هر ۵ دقیقه یکبار از سنتروم (Centrum) حرکت می کند، خود را به جزیره برسانید.

 

کشور

ترکیه – Turkey

شهر

کوش آداسی – Kusadasi

نام های قبلی

جزیره پرنده – Bird Island

تحت نظارت

شهر کوش آداسی

کاربری

جاذبه دیدنی

نوع بنا و معماری

جزیره کوچک

آدرس

Hacıfeyzullah Mahallesi, Güvercin Adası, Kuşadası Merkez, Kuşadası, Aydın, 09400 Kuşadası/Aydın, Turkey

YOU TUBE

موقعیت  مکانی

تور کوش آداسی ، تور ترکیه ، تور آنتالیا ، تور ، تور نوروزی ، سفر ، سفر ارزان ، تور لحظه آخری ، بلیط ، بلیط ارزان ، تور لوکس ، تور لاکچری