ایستگاه متروی ساسونتسی ، تور ایروان ، تور ارمنستان ، تور ، تور نوروزی ، سفر ، سفر ارزان ، تور لحظه آخری ، بلیط ، بلیط ارزان ، تور لوکس ، تور لاکچری

توضیحات ایستگاه متروی ساسونتسی

ایستگاه متروی ساسونتسی یا همان ایستگاه متروی دیوید ساسون:

ایستگاه متروی دیوید ساسون، یکی از ایستگاه های متروی شهر ایروان، پایتخت ارمنستان است. این ایستگاه یکی از ایستگاه های اصلی شهر ایروان محسوب می شود. در تاریخ ۷ مارچ ۱۹۸۱، این ایستگاه بطور رسمی به روی عموم باز شد و از آن تاریخ به بهره برداری رسید.

روی دیوارهای داخلی سالن مترو با پیکر تراشی هایی مزین شده که توجه مسافران را به خود جلب می نماید. این مترو از نام قهرمانی به نام ساسونتسی دیوید (sasuntesi david) گرفته شده است.

ساسونتسی دیوید قهرمان شعر حماسی قوم ارمنستان است. مجسمه ای از این قهرمان حماسی خارج از مترو، در خیابان تیگران متس ( Tigran mets St. ) وجود دارد. مجسمه او سوار بر اسب در مرکز میدان واقع است. مجسمه توسط مرکز فرهنگی کارگران راه آهن، سینما، ایستگاه و ساختمان های مسکونی اطراف احاطه شده است. معمار آن مازمانیان ( M.Mazmanyan ) و مجسمه ساز آن یرواند کوچار (yervand kochar) بوده است. این مجسمه در سال ۱۹۵۹ ساخته شد و به سمبل عشق مردم ارمنستان به آزادی مبدل شد.

 

کشور

ارمنستان

شهر

ایروان

نام های قبلی

ندارد

تحت نظارت

سازمان متروی ایروان

تاریخ شروع بهره برداری

۷ مارچ ۱۹۸۱

کاربری

متروی شهری

آدرس

Sevan Street, Yerevan, Armenia

موقعیت  مکانی