ایستگاه قطار ایروان ، تور ایروان ، تور ارمنستان ، تور ، تور نوروزی ، سفر ، سفر ارزان ، تور لحظه آخری ، بلیط ، بلیط ارزان ، تور لوکس ، تور لاکچری ، تلگرام

توضیحات ایستگاه قطار ایروان

ایستگاه قطار ایروان:

ایستگاه قطار ایروان، ایستگاه مرکزی شهر ایروان، پایتخت ارمنستان است.

تاریخچه:

در سال ۱۹۰۲ اولین خط راه آهن در ارمنستان ساخته شد. این خط، الکساندروپل (alexandropool) یا همان گیومری امروزی (gyumri) را به تفلیس ( Tbilisi – tifilis ) وصل می نمود. دومین خط راه آهن، الکساندراپل را به جلفای ایران وصل می کرد.

ساختمان ایستگاه راه آهن در سال ۱۹۵۶ ساخته شد. موزه حمل و نقل ریلی ارمنستان نیز در همین ایستگاه و در ۳۱ جولای ۲۰۰۹ افتتاح شد.

در سال ۲۰۱۰ روس ها، مجموعه ایستگاه قطار ایروان را بازسازی نمودند. طی بازسازی، داخل ایستگاه را از نو ساختند و در آن صفحه نمایشهای LCD نصب نمودند. در این  LCD ها  برنامه زمان بندی قطارها را برای مسافران نمایش می دهند.

از طرفی، با توجه به افزایش قابل ملاحضه مسافران و از طرف دیگر نیاز به محیطی امن جهت تهیه بلیط تصمیم های جدیدی اتخاذ شد. تصمیم بر آن شد که فضای موجود را به اتاق هایی برای قطارهای بین المللی و با مسافت طولانی، تقسیم کنند. طراحی این اتاقها، سبک معماری کلی ساختمان را تغییر نداد. دکوراسیون نیز از مواد طبیعی و مصنوعی و مشابه اصلی آن ساخته شد. در ساختمان ایستگاه یک هتل برای اقامت مسافران نیز وجود دارد.

 

کشور

ارمنستان

شهر

ایروان

تحت نظارت

سازمان راه آهن روسیه

تعداد سکو

۲

تعداد خط ریلی

۵

پارکینگ

دارد

کد ایستگاه

۵۶۷۸۰۴

تاریخ ساخت

۱۹۰۲

کاربری

ایستگاه راه آهن  بین شهری و بین المللی

نوع بنا و معماری

ایستگاه راه آهن

موقعیت  مکانی