حریم پرواز آسمانحریم پرواز آسمان

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Already a member?

حریم پرواز آسمانحریم پرواز آسمان
بازیابی گذرواژه

Don't have an account?

Activities in ایوو

دریاچه ژیوهو (پارک ژیوهو لیک) Xiuhu Lake Park

دریاچه ژیوهو (پارک ژیوهو لیک) Xiuhu Lake Park

دریاچه ژیوهو (پارک ژیوهو لیک) Xiuhu Lake Park

نام مکان فارسی

دریاچه ژیوهو (پارک ژیوهو لیک)

نام مکان انگلیسی

Xiuhu Lake Park

 

توضیحات دریاچه ژیوهو

دریاچه ژیوهو یا همان پارک ژیوهو لیک (秀湖公园) با نامهای پارک ژیوهو (Xiuhu Park) یا پارک دریاچه ژیوهو نیز شناخته می شود. این پارک در سال ۲۰۰۳ و در امتداد دریاچه ژیوهو (Xiuhu Lake) شهر ایوو (Yiwu City) در استان ژجیانگ (Zhejiang Province) قرار دارد. پارک ژیوهو لیک مساحتی به وسعت ۷۱۶۴۳ متر مربع را به خود اختصاص داده است. در سمت شرق و شمال پارک، یک مجتمع معماری شده وجود دارد. خود دریاچه نیز جلوه ایی بی نظیری به این پارک داده است. ساختمانهای موجود در این پارک به سبک معماری سلسله های مینگ(Ming)  (۱۳۶۸-۱۶۴۴) و کینگ (Qing) (1644-1911(  ساخته شده اند.

ترکیب این پارک به گونه ایی از خصوصیات فیزیکی آن منطقه تبعیت می نماید که جلوه ایی طبیعی به فضای آن داده است. اگر در مرتفع ترین نقطه این پارک بایستید، در میان تپه های دست ساز، پل های معلق، پلهای قوس دار و جریان پراکنده آبها را در پارک و اطراف دریاچه خواهید دید. در دوران حکومت سلسله سونگ (Song Dynasty) (960-1279) بود که دریاچه ژیوهو برای اولین بار الهام بخش شاعران در نوشتن بسیاری از اشعار نفیسشان گردید. آنها اشعار خود را پیرامون موضوعاتی همچون ستایش زیبایی های این دریاچه به تحریر درآوردند.

جزیره :

هنگامی که در کنار دریاچه قدم می زنید، متوجه یک جزیره در مرکز آن خواهید شد. اگر بخواهید که به این جزیره سری بزنید، می توانید با قایقهایی که در کنار دریاچه وجود دارند، خود را به آنجا برسانید. سوار شدن بر این قایقها و محیط آرام این مکان، خاطره ایی رمانتیک و بیاد ماندنیی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. در حالی که قایق شما به جزیره نزدیک می شود، شما معبد دا’آن (Da’an Pagoda) را خواهید که در میان درختان سرسبز قدم علم کرده است. این معبد در سال ۱۱۱۰ میلادی، همزمان با دوره حکومت سلسله سونگ (Song Dynasty) بنا شده است.

در کنار زیبایی های دریاچه ژیوهو، درختان و گلهای رنگارنگ پارک، تعداد زیادی از افراد را مجذوب این محل می نماید. همچنین محیط با صفای این پارک، بسیاری از شهروندان را برای ورزشهای صبحگاهی به این مکان می کشاند.

 

کشور

چین

شهر

ایوو

نام های قبلی

دریاچه ژیوهو (Xiuhu Lake)

تحت نظارت

دولت مرکزی

مساحت

۷۱,۶۴۳ متر مربع

تاریخ شروع به ساخت

تشکیل خود دریاچه به قرنهای بسیار دور باز می گردد

ساخت پارک در سال ۲۰۰۳ آغاز شد

کاربری

پارک و دریاچه تفریحی

جاذبه های دیدنی

آدرس

China, Zhejiang Sheng, Jinhua Shi, Yiwu Shi, Beimen St, 前街 邮政编码: ۳۲۲۰۰۰

روز و ساعات کاری

همه روزه به روی عموم باز است

موقعیت  مکانی

 

...ادامه
logo-samandehi