حریم پرواز آسمانحریم پرواز آسمان

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Already a member?

حریم پرواز آسمانحریم پرواز آسمان
بازیابی گذرواژه

Don't have an account?

Activities in شانگهای

مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای Shanghai Disney Resort شاخص

مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای Shanghai Disney Resort

مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای

نام مکان فارسی

مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای

نام مکان انگلیسی

Shanghai Disney Resort

 

توضیحات مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای

مجموعه ایی تفریحی در محله پودانگ شهر شانگهای چین است. البته بسیاری افراد این مجموعه را به نامهای مختلف می شناسند. نامهایی همچون:

  • – پارک دیزنی لند شانگهای (Shanghai Disneyland Park)،
  • – مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای (Shanghai Disney Resort) یا دیزنی ریزورت شانگهایی،
  • – پارک بازی والت دیزنی شانگهای (Shanghai Walt Disney Park)

البته مجموعه تفریحی دیزنی شانگهایی، صحیح ترین نام آن است، چرا که خود پارک دیزنی لند شانگهای بخشی از مجموعه تفریحی دیزنی شانگهایی می باشد.

مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای ، اولین شعبه از شهربازی زنجیره ایی دیزنی در خاک اصلی چین (mainland China) و دومین شعبه در کشور پهناور چین است. اولین شعبه این پارک و شهر بازی زنجیره ایی در چین، مجموعه تفریحی دیزنی لند هنگ کنگ (Hong Kong Disneyland Resort) است.  مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای در ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ (June 16, 2016) به روی عموم باز شد.

این مجموعه تفریحی شامل پارک دیزنی لند شانگهایی، یک منطقه تفریحی، دو هتل به سبک (با تم) والت دیزنی، دستگاه ها و امکانات تفریحی، یک دریاچه و پارکینگ به همراه ایستگاه های جابجایی و حمل و نقل می باشد. البته در فازهای بعدی، شاهد توسعه و ساخت ۲ پارک طرح دار (theme parks) در این مجموعه تفریحی خواهیم بود.

مشخصات :

وسعت این مجموعه عظیم در منطقه پودانگ حدودا ۳۹۰ هکتار می باشد که تقریبا ۳ برابر وسعت دیزنی لند هنگ کنگ است. هزینه اجرای این طرح برای ساخت پارک (theme park) 3 میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار و برای دیگر بخشها ۷۰۰ میلیون دلار بوده است. مجموع هزینه های ساخت، عددی بالغ بر ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار می باشد. ۴۳ درصد سهام این مجموعه تفریحی متعلق به کمپانی والت دیزنی (The Walt Disney Company) و ۵۷ درصد باقیمانده متعلق به گروه شندی شانگهایی (Shanghai Shendi Group) است.  گروه شندی شانگهایی، خود از ۳ کمپانی سرمایه گذاری متعلق به دولت شانگهای تشکیل شده است. لازم به ذکر اینکه، ساخت مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای در ۴ نوامبر ۲۰۰۹ مورد تایید دولت قرار گرفت.

نقشه این مجموعه تفریحی به شکل زیر است:

مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای Shanghai Disney Resort نقشه 1

مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای Shanghai Disney Resort نقشه ۱

مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای Shanghai Disney Resort نقشه 2

مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای Shanghai Disney Resort نقشه ۲

امکانات و تفریحات مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای:

مجموعه تفریحی دیزنی شانگهایی نیز، همچون دیگر مجموعه های تفریحی دیزنی در سراسر دنیا، پارک و شهر بازی معروفی با نام پارک دیزنی لند شانگهایی دارد. این پارک نیز به سبک دیگر پارک های دیزنی لند لند ساخته شده و در آن از شخصیتهای قدیمی و جدید کارتونی و انیمیشنی والت دیزنی استفاده شده است. یکی از اهداف این پارک، تلفیق داستانها و شخصیت های دیزنی با موضوعات جذابی است که مطابق سلیقه و خواسته بازدید کنندگان باشد.

یک قلعه زیبا به نام قلعه کتاب داستان جادو شده  (Enchanted Storybook Castle)در مرکز پارک قرار دارد. سازه ها و دستگاه های بزرگ دیگر نیز در سراسر پارک بصورت پراکنده وجود دارند.

 

هتل ها:

این مجموعه دارای دو هتل طرح دار (themed hotels) است. هتل دیزنی لند شانگهای (Shanghai Disneyland Hotel) 420 اتاق دارد. میهمانان هتل می توانند از ترانسفر رایگانی که توسط تاکسی های آبی از میان دریاچه ستاره آرزو  (Wishing Star Lake)می گذرد به پارک مجموعه بروند.

هتل دیگر مجموعه، هتل داستان اسباب بازی ها(The Toy Story Hotel)  است که ۸۰۰ اتاق دارد. این هتل دارای کافی شاپی به نام سانی ساید (Sunnyside Café) است. این کافه با بادبادک های چینی که توسط شخصیتهای دیزنی در هوا معلق هستند، تزئین

شده اند.

شهر دیزنی یا دیزنی تاون (Disneytown) :

شهر دیزنی بخش بزرگی از مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای است که دارای مغازه های متعدد، رستوران و سرگرمی های مختلف است.

 

چگونه خود را به مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای برسانیم؟

 

مترو:

با مترو می توانید خود را به این مجموعه برسانید. کافی است که به اولین متروی نزدیک خود مراجعه نمایید و در خط ۱۱ مترو شانگهای قرار بگیرید. در خط ۱۱ مترو، در ایستگاه دیزنی ریزورت (Disney Resort Station) پیاده شوید.  مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای در چند قدمی این ایستگاه قرار دارد.

 

اتوبوس :

با اتوبوسهای پر سرعت(Resorts Express )  و ایستگاهی(Local Routes)  نیز می توانید خود را به این مجموعه برسانید.

اتوبوسهای سریع السیری (Resorts Express ) که می توانید با آنها خود را به مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای برسانید، عبارتند از :

سوار اتوبوس خط ۱ بشوید و به سمت ایستگاه قطار شانگهای (Shanghai Railway Station) بروید. در این مسیر، می توانید خود را به مجموعه دیزنی برسانید.
– سوار اتوبوس خط ۲ بشوید و به سمت ایستگاه قطار جنوب شانگهای  (Shanghai South Railway Station)بروید. در این مسیر، می توانید خود را به مجموعه دیزنی برسانید.
– سوار اتوبوس خط ۳ بشوید و به سمت پایانه هونگ کیااو (Hongqiao Transportation Hub) بروید. در این مسیر، می توانید خود را به مجموعه دیزنی برسانید. توجه داشته باشید که در این پایانه ایستگاه قطار هونگ کیااو شانگهایی (Shanghai Hongqiao Railway Station) و فرودگاه بین المللی هونگ کیااو شانگهایی  (Shanghai Hongqiao International Airport)قرار دارند.
– سوار اتوبوس خط ۴ بشوید و به سمت فرودگاه بین المللی پودانگ شانگهای (Shanghai Pudong International Airport) بروید. در این مسیر، می توانید خود را به مجموعه دیزنی برسانید.
– سوار اتوبوس خط ۵ بشوید و به سمت استادیوم شانگهای (Shanghai Stadium) بروید. در این مسیر، می توانید خود را به مجموعه دیزنی برسانید.
– سوار اتوبوس خط ۶ بشوید و به سمت استادیوم هونگ کو (Hongkou Stadium) بروید. در این مسیر، می توانید خود را به مجموعه دیزنی برسانید.
– سوار اتوبوس خط ۷ بشوید و به سمت پل نان پو (Nanpu Bridge) بروید. در این مسیر، می توانید خود را به مجموعه دیزنی برسانید.
با اتوبوسهای مسیری و ایستگاهی  که در مسیر های محلی تردد می کنند نیز، می توانید خود را به مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای برسانید. این اتوبوسها عبارتند از :
– سوار اتوبوس های پودانگ شماره ۵۰ (Route Pudong 50) بشوید و به سمت چوانشا تاون (Chuansha Town) بروید. در این مسیر، می توانید خود را به مجموعه دیزنی برسانید.
– سوار اتوبوس های پودانگ شماره ۵۱ (Route Pudong 51) بشوید و به سمت شهر دانشگاه های نان هوی (Nanhui Universities City) بروید. در این مسیر، می توانید خود را به مجموعه دیزنی برسانید.
– سوار اتوبوس های پودانگ شماره ۵۲ (Route Pudong 52) بشوید و به سمت ژوپو تاون (Zhoupu Town) بروید. در این مسیر، می توانید خود را به مجموعه دیزنی برسانید.

* توجه داشته باشید که در تمامی مسیر اتوبوسهای ذکر شده، باید در ایستگاه دیزنی ریزورت (Disney Resort Station) پیاده شوید. *

 

کشور

چین

شهر

شانگهای

نام محل به زبان ساده چینی

上海迪士尼度假区;

نام محل به زبان سنتی چینی

上海迪士尼度假區

تحت نظارت

۴۳ درصد کمپانی والت دیزنی و ۵۷ درصد گروه شندی شانگهایی

The Walt Disney Company (43%) – Shanghai Shendi Group (57%)

مساحت

۴ کیلومتر مربع

تاریخ شروع به ساخت

۷ آوریل ۲۰۱۱ – ۷ April 2011

تاریخ اتمام ساخت

بهار ۲۰۱۶

تاریخ شروع بهره برداری

۲۶ خرداد ۱۳۹۵ (June 16, 2016)

کاربری

پارک – شهربازی – تفریحگاه – کافی شاپ و رستوران – هتل – دریاچه مصنوعی کوچک

نوع بنا و معماری

پارک طرح دار  و مجموعه تفریحی (Theme parks and resorts)

آدرس سازمان مرکزی

Pudong, Shanghai, China

آدرس مجموعه

Huangzhao Rd, 川沙新镇 Pudong Xinqu, Shanghai Shi, China

شماره تماس

+۸۶ ۲۱ ۲۰۹۹ ۸۰۰۱

وب سایت

https://www.shanghaidisneyresort.com/en/destinations/theme-park/

روز و ساعات کاری

همه روزه به روی عموم باز است و معمولا از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب پذیرای بازدیدکنندگان می باشد.

البته برای استعلام ساعت کاری  روزی که شما برای آن برنامه ریزی کرده اید، حتما به سایت این مجموعه مراجعه نمایید و ساعت دقیق بسته شدن آن را بررسی نمایید.

YOU TUBE

نگاهی به اتاق هتل داستان اسباب بازیهای شانگهای:

نگاهی به داخل هتل داستان اسباب بازی های شانگهای:

شهر بازی دیزنی لند شانگهای در ۱۰ دقیقه:

هتل دیزنی لند شانگهایی – هتلی کاملا متفاوت:

مجموعه تفریحی دیزنی شانگهای-دنیایی سراسر هیجان:

 

موقعیت  مکانی

تور شانگهای ، تور چین ، تور ، تور نوروزی ، سفر ، سفر ارزان ، تور لحظه آخری ، بلیط ، بلیط ارزان ، تور لوکس ، تور لاکچری

...ادامه