حریم پرواز آسمانحریم پرواز آسمان

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Already a member?

حریم پرواز آسمانحریم پرواز آسمان
بازیابی گذرواژه

Don't have an account?

Activities in پاتایا

بازار شناور پاتایا Pattaya Floating Market

بازار شناور پاتایا Pattaya Floating Market

بازار شناور پاتایا Pattaya Floating Market

نام مکان فارسی

بازار شناور پاتایا

نام مکان انگلیسی

Pattaya Floating Market

 

توضیحات بازار شناور پاتایا

بازار شناور پاتایا ( به زبان تایلندی: ตลาดน้ำ ภาค พัทยา و انگلیسی: Pattaya Floating Market) با نامهای بازار روی آب پاتایا و بازار معلق آبی نیز شناخته می شود. این بازار در واقع گوشه ایی از جذابیت و زیبایی های زندگی و جامعه تایلند باستان را در رودخانه ها به تصویر می کشد. بازار شناور پاتایا، بازاری رنگارنگ با صنایع دستی تایلند است که محصولات خود را در قایق و لب آب می فروشند.

تاریخچه بازار شناور پاتایا:

در سال ۲۰۰۵ و در محله ایی که مردم آن را پایان مرز ارضی پاتایا می نامیدند، یک رستوران کوک وجود داشت که توسط یک زوج تایاندی اداره می شد. این رستوران اکثر غذاهای تایلندی برای مردم محلی ارائه می داد. نام این رستوران کوچک روچا پودانگ(Racha Pudong)  بود.روچا به معنی پادشاه و پودانگ به معنی ترشی خرچنگ است.

این رستوران در پاتایا به واسطه همین ترشی خرچنگش، بسیار معروف بود و معمولا مشتریان گذری داشت. مشتریان این رستوران مردم خود تایلند بودند که به سمت رایونگ (Rayong) می رفتند یا می خواستند  از آنجا به بانکو برگردند. موقعیت جغرافیایی این رستوران به گونه ایی بود که در پستی قرار داشت و بطور معمول در فصل باران دچار سیل زدگی می شد. به همین دلیل نیز اکثر مواقع سال پر از گیاهان آبزی بود.

مالک جدید :

مالک بازار شناور پاتایا، با توجه به موقعیت این رستوران و اطمینان از آینده روشن این منطقه، در ابتدا تصمیم به اجاره آن نمود. همچنین کمی بعد تر، برای اینکه بتواند برنامه های خود را بطور تمام و کمال پیاده کند، رستوران را خریداری نمود. رستوران روچا پودانگ پس از تغییر مالکیت به رستورانی بزرگتر و خدماتی وسیعتر تبدیل و نوسازی شد. نام آن رستوران را لیک ویو (Lake View Restaurant) نهادند.

با اینکه پس از گذشت یکسال، رستوران لیک ویو خوب پیش می رفت اما به دلیل قرار گرفتن در پستی، هنور هم مملو از پوشش سبز و گیاهان آبزی هرز بود. مالک این رستوران برای حل این مشکل تصمیم تازه ایی گرفت. طی کمتر از چند هفته، آن محل پر از چاله کن هایی شد که سطح پست آن محل را بیش از پیش، پایین تر ببرند. این عمل منجر به تشکیل یک دریاچه دست ساز در پاتایا شد. این آغاز ساخت بازار شناور پاتایا بود و در ادامه به ساخت بنا ها و بخشهای مختلف این بازار پرداختند.

عملیات زمینی و عمرانی این بازار از ماه فوریه ۲۰۰۸ آغاز شد. این پروژه بطور رسمی ۸ ماه به طول انجامید و نهایتا در ۱ نوامبر همان سال افتتاح گردید. این محل هر روز بیش از پیش مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت تا جایی که در حال حاضر، ۱۰ هزار بازدید کننده در سال را به خود اختصاص داده است.

درباره بازار شناور پاتایا:

این بازار از سال ۲۰۰۸ شروع به فعالیت نمود. بازار شناور پاتایا یکی از جاذبه های رودخانه ایی و شناور روی آب پاتایا محسوب می شود. این بازار تصویر زیبایی از زندگی مردم تایلند باستان بر روی رودخانه و شیوه زندگی آنها را نمایش می دهد. بعلاوه، در بازار شناور پاتایا، محصولات محلی و فرهنگی که از ۴ منطقه اصلی تایلند آورده می شوند، با قیمتهایی مناسب به بازدید کنندگان عرضه می گردد. از دیدگاه برخی افراد، بازدید از این بازار به منزله سفری کوتاه به سراسر تایلند است. شاید از خود بپرسید که چرا این افراد چنین دیدگاهی دارند. این دیدگاه بدان علت است که این بازار مواردی منحصر به فرد از تمامی نقاط تایلند، اعم از شمال، جنوب، مرکز، شمال شرقی را کنار هم گرد آورده است.

محتویات بازار شناور پاتایا :

در این بازار مواردی منحصر به فردی همچون : فرهنگ ها، سبک و شیوه زندگی، خوراک، محصولات و نمایش های محلی و سنتی به چشم می خورد. همچنین، چشم انداز، زیر ساخت،ترکیب ساخت، نقاشی و طراحی بازار شناور پاتایا کاملا مطابق با مناطق مختلف تایلند طراحی و بنا شده اند. با توجه به این ظرافت و دقت در ساخت، توریستهایی که در حال بازدید از بازار شناور پاتایا هستند، می توانند به راحتی تفاوت فرهنگ بخشهای مختلف تایلند را درک کنند. همنین با بخشها و فرهنگ های متفاوت کشور تایلند نیز آشنا می شوند.

جدایی از جاذبه های فرهنگی و زیبای زندگی رودخانه ایی مردم تایلند باستان، در بازار شناور پاتایا، برنامه ها و فعایتهای سرگرم کننده ایی نیز به جهت جذاب تر کردن بازدید از این بازار وجود دارد. فعالیتها و برنامه هایی به شرح ذیل نیز هر ساعته در این بازار برگزار می شود تا دقایقی که بازدیدکنندگان در آنجا به سر می برند، ارزشمند تر باشد:

– قایقرانی قایق تفریحی (rowing boat excursion)،
 • – ماجراجویی با قایق بادبانی (amphibious boat adventure)،
 • قایق موتوری (long tail motored-boat)،
 • – زیپ لین یا همان زیپ لاین (Zip-Line Adventure)،
 • – عمارت خالی از سکنه (the haunted mansion)،
 • – مسیر پر پیچ و خم (maze runner)،
 • – شیر دادن به بزغاله و غذا دادن به ماهی ها (baby goat and fish milk feeding)،

همچنین، نمایش های فرهنگی و سنتی روزانه از قبیل:

– بازی های سنتی

مسابقاتی همچون:

 • – بوکس روی آب (sea boxing)
 • – بوکس با چشمان بسته (blindfolded boxing)
 • – قایق رانی (rowing bowl racing).

این محل، نه تنها برای بازدید کنندگان جنبه تفریحی دارد، بلکه رنگی متفاوت به سفر آنها می بخشد. این بازار زیبا، همچنین یکی از مراکز آموزش فرهنگ تایلندی (Thai Culture Learning Center) است.

شیوه های سنتی زندگی روستایی تایی در بازار شناور پاتایا:

 اخیرا نیز یک بخش به نام “شیوه های سنتی زندگی روستایی تایلند” (Traditional Thai Ways of Life Village) در مجموعه افتتاح شده است. این بخش به هدف ایجاد مرکز آموزشی برای افرادی شروع به فعالیت نموده که می خواهند آشنایی عمیق تری با مردم و تاریخ تایلند داشته باشند. این مرکز، تقریبا تمامی موارد ضروریی را که توسط مردم تایی در زندگی روزمره با آن سر و کار دارند را به تصویر می کشد. مواردی که این مردم با آنها زندگی خود را می چرخانند و پیش می روند. برای مثال:

 • تولید ابریشم (silk production)
 • – کشاورزی (farming)
 • – طرز پخت و پز به سبک تایلندهای باستان (ancient Thai ways of cooking)
 • – مناطق کشت و کار (farming display zone)

حتی آموزش اجمالی ماساژ اصیل تایلندی نیز تحت نظارت متخصصین آموزش دیده برای افرادی که از یادگیری این نوع ماساژ لذت می برند، برنامه ریزی شده است. علاوه بر این، افراد علاقمند می توانند در بخشی جزئی از اجرای عملی این ماساژ با نظارت متخصان، مشارکت نمایند. قبل از ترک بخش روستایی، مطمئن شوید که بازدید خود از این بخش را با نمایش میمون (monkey show)، بطور تمام و کمال به پایان رسانده باشید. این نمایش دقیقا نزدیک به ورودی اجرا می شود.

این میمون، مشهورترین  میمون در تایلند است. به جرات می توان گفت که تنها میمونی است که در تبلیغات بازرگانی و همچنین فیلم ها، خود نمایی کرده است. فیلمهایی همچون stop by to say hi و همه اور را خون پراکیت دا می زنند everyone call it Khun Prakit .

کلام آخر درباره بازار شناور پاتایا:

بازار شناور پاتایا پذیرای تمامی ملیتها از سراسر جهان است و بطور یکسان در خدمت تمامی بازید کنندگان از این مجموعه می باشد. این بازار از ۹ صبح فعالیت خود را آغاز می نماید و تا ۸ شب پذیرای بازدید کنندگان است. از عزیزانی که از این مجموعه بازدید نموده اند، خواهشمندیم تا نظرات و تجربیات خود در مورد این بازار را با ما و دیگر دوستان به اشترک بگذارند.

برای سهولت مسافران عزیز در تور تایلند و تور پاتایای، تصویری از زمان بندی برنامه های مختلف بازار شناور پاتایا در ادامه آمده است. همچنین چندین کلیپ ویدئویی نیز برای آشنایی بیشتر با این بازار جالب و دیدنی را برای شما انتخاب نموده ایم که می توانید از دیدن آنها نیز لذت ببرید.

 

بازار شناور پاتایا Pattaya Floating Market

بازار شناور پاتایا در ۲ دقیقه با کیفیت HD :

بازار شناور تایلند از نگاهی دیگر:

بازار شناور پاتایا با جف کارتر – مفصل و دیدنی:

 

 

کشور

تایلند

شهر

پاتایا

نامهای قبلی

راچا پودونگ (Racha Pudong) در منطقه پایان مرز ارضی پاتایا (The Ending Boundary of Pattaya)

رستوران لیک ویوو (Lake View Restaurant)

 

تحت نظارت

بخش خصوصی

تعداد بازدید کنندگان سالانه

۱۰ هزار نفر

تاریخ شروع به ساخت

از سال ۲۰۰۵

تاریخ شروع بهره برداری

از ۱ نوامبر سال ۲۰۰۸

کاربری

بازار صنایع دستی تایلند

بازار محصولات کشاورزی تایلند

جاذبه گردشگری

مرکز آموزش فرهنگ و سبک زندگی به شیوه مردمان تایلند باستان

مجموعه تفریحی

نوع بنا و معماری

ساختمانهای چوبی به سبک فرهنگ و سنتی تایلند باستان بر روی رودخانه

آدرس

۴۵۱/۳۰۴ หมู่ ۱۲ ตำบลหนองบรือ Amphoe Bang Lamung, Chang Wat Chon Buri 20150, Thailand

شماره تماس

+۶۶ ۳۸ ۷۰۶ ۳۴۰

ایمیل

info@pfm4.com

وب سایت

Home

روز و ساعات کاری

همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب به روی عموم باز است

موقعیت  مکانی

 

...ادامه
logo-samandehi