حریم پرواز آسمانحریم پرواز آسمان

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Already a member?

حریم پرواز آسمانحریم پرواز آسمان
بازیابی گذرواژه

Don't have an account?

Activities in استانبول

برج دختر استانبول ترکیه Maiden’s Tower

برج دختر استانبول ترکیه Maiden’s Tower

برج دختر استانبول ترکیه ، تور ترکیه ، تور آنتالیا ، تور ، تور نوروزی ، سفر ، سفر ارزان ، تور لحظه آخری ، بلیط ، بلیط ارزان ، تور لوکس ، تور لاکچری

نام مکان فارسی

برج دختر

نام مکان انگلیسی

Maiden’s Tower

 

توضیحات برج دختر

برج دختر «Kız Kulesi» 

یکی از نمادین ترین تصاویر استانبول قطعا « کیزکوله سی »  (Kız Kulesi

) یا همان برج دختر است. این برج در زبان انگلیسی به عنوان برج دوشیزه (Maiden’s Tower)، برج لیندر (Leander’s Tower) یا برج بسفر (Bosphorus Tower) شناخته شده است.

 

اگر بر روی آبهای تنگه بسفر درحال گذر باشید و یا از چهارمین حیاط کاخ توپکاپی در یک روز آفتابی به سمت آبها بنگرید، برجی را در جزیره ای کوچک خواهید دید. این برج به گونه ای که بنظر میرسد که انگار در درون دریا به پا خواسته است.

 

این برج در ورودی جنوبی تنگه بسفر واقع است که با ساحل یوسکودر (coast of Üsküdar) 200 متر فاصله دارد. به عبارت دیگر برج دختر در آبهای بخش آسیایی بسفر یعنی در انتهای تنگه بسفر به سمت دریای مرمره قرار گرفته. این برج همچون نیلوفر دریایی در میان آبهای تنگه بسفر می درخشد.

سازنده برج :

برج دختر برای نخستین بار توسط یک فرمانده آتنی در قرن ۵ ساخته شد. این برج به هدف کنترل عبور کشتی ها و جمع آوری مالیات در بسفر بنا شد. البته بعدها نیز این موضوع در دوران حکومت بیزانسی نیز ادامه داشت. در آن زمان قلمرو بیزانسی از بسفر تا پنین سولا (peninsula) بود. در دوران حکمرانی عثمانی، برج دختر به عنوان فانوس دریایی مورد استفاده قرار گرفت.

کاربری امروزه برج :

امروزه، یک رستوران و کافه زیبا در برج دختر افتتاح شده. هر چند که منوی این کافه و رستوران کمی گران است اما ارزش امتحان کردن را دارد. من فکر می کنم که برج دختر یکی از بهترین مکانهای موجود بر روی آبهای بسفر برای نوشیدن قهوه و نگاه کردن به دور نمای شهر است. رستوران مجلل در جزیره برج دختر غذاهای سنتی ترکیه و بین المللی سرو می کند. شاید قیمت غذاها و خدمات در این برج ارزان نباشد اما در عوض هزینه موقعیت کم نظیر و نمایی زیبا را پرداخت می کنید.

البته فراموش نکنید که در برج دختر موزه ایی وجود دارد که ورودی آن رایگان است.

رستوران در طبقه اول و کافی شاپ در طبقه بالایی قرار دارد.

از دیگر نکات لازم به ذکر این است که عکس برج در پشت اسکناس ۱۰ لیره ترکیه بین سالهای ۱۹۶۶-۱۹۸۱ چاپ شده است.

 

برج دختر استانبول ترکیه Maiden’s Tower

 

این برج نه تنها در بازارهای تجاری فرهنگی داخل ترکیه، بلکه دیگر جوامع و حتی افسانه های مدرن نیز جایگاهی برای خود دارد. اولین بار به عنوان یکی از مکانهای مهم در فیلم جیمز باند(James Bond film)  به “نام جهان کافی نیست  (The World Is Not Enough) ” در سال ۱۹۹۹ خود نمایی کرد. بعدها  نیز در بازی ویدئویی اساسینز کریید : رولوشنز (Assasin’s Creed: Revelations) خود را نشان داد.

چگونه می توانیم خود را به این جزیره برسانیم؟

می توانید با ۲۰ لیر توسط قایق، از کاباتاش  یا سالاجاک  (Salacak)که در بین خیابانهای اوسکودر و حارم  (Harem)قرار دارند، خود را به برج دختر برسانید.  البته این نرخ مربوط به سال ۲۰۱۵-۲۰۱۶ است. از کاباتاش (Kabataş) تا برج، ۱۰ دقیقه و از اوسکودر (Uskudar)  کمتر از یک دقیقه طول می کشد. البته ساعت تردد قایقها را از قبل چک کنید.

افسانه های برج دختر Kız Kulesi Legends

این برج در ترکیه با نام برج دختر و در انگلیسی به نام برج Leanders یا برج دوشیزه شناخته می شود. افسانه های بسیاری در تعریف این برج آمده است. افسانه هایی عاشقانه، قهرمانی و پادشاهی که تلاش می کند تا از دختر خود محافظت کند.

همچنین افسانه های بسیاری در مورد ساخت و موقعیت مکانی برج وجود دارد

با توجه به مجاورت و مشابهت تنگه داردانل (Dardanelles) و بسفر، داستان لیندر به اشتباه به برج دختر نسبت داده شده است.

افسانه دختر شاهزاده :

مطابق یکی از محبوب ترین افسانه های ترکیه، امپراتور (یکی از شاهزاده های بیزانسی) دختری عزیز تر از جان داشته. روزی پیشگویی اعلام کرد که شاهزاده خانوم توسط ماری سمی در روز تولد ۱۸ سالگیش کشته خواهد شد.

به همین دلیل امپراتور که وحشت زده و هراسان شده بود، برای جلوگیری از مرگ زود هنگام دخترش بسیار تلاش نمود. به همین خاطر او را به برج ساخته شده در وسط بسفر و به دور از زمین و هر ماری فرستاد که بتواند او را تا تولد ۱۸ سالگیش محاظت کرده و هیچ ماری نتواند دخترش را بگزد.شاهزاده خانم به برج فرستاده شد و تنها پدرش اجازه ملاقات با او را داشت.

در جشن تولد ۱۸ سالگی پرنسس، امپراتور (پدرش که او را بسیار دوست داشت) میوه های خوشمزه ایی را در سبدی می گذارد و به عنوان هدیه به دخترش تقدیم می کند. به محض اینکه پرنسس به سراغ سبد می رود، یک مار کبرا که در سبد مخفی شده بود او را می گزید. پرنسس در آغوش پدر از دنیا می رود و پیشگویی سرنوشت شومش به حقیقت می پیوندد. دیگر کاری نیز از دست امپراتور ساخته نبود.

 

افسانه های دیگر این برج نیز درام و غمگین هستند. اما این افسانه ها نباید شور و اشتیاق شما را برای گذر از آبها و دیدن موزه کم کند.

به شما پیشنهاد می کنیم که در تور استانبول خود، حتما به برج دختر نیز سری بزنید و از دیدن این مکان زیبا لذت ببرید.

 

کشور

ترکیه

شهر

استانبول

نام های قبلی

Kız Kulesi : یا همان برج دختر

برج دوشیزه (Maiden’s Tower)

برج لیندر (Leander’s Tower)

برج بسفر (Bosphorus Tower)

 

تحت نظارت

هولدینگ هاموگولو (Hamoğlu Holding Co.)

ارتفاع

۹ متر

ارتفاع کانونی

۲۳ متر ( در اوایل )

۱۱ متر ( بخش موجود و فعال امروزی )

تاریخ ساخت

۱۱۱۰

کاربری

موزه

رستوران

کافی شاپ

نوع بنا و معماری

برج یا همان قلعه

سازنده و معمار

به دستور الکشس کومننوس – Alexius Comnenus

آدرس

Salacak Mahallesi, Üsküdar Salacak Mevkii, 34668 Üsküdar/İstanbul, Turkey

شماره تماس

+۹۰ ۲۱۶ ۳۴۲ ۴۷ ۴۷

شماره فکس

+۹۰ (۲۱۶) ۴۹۵ ۲۸ ۸۵

شماره واتس آپ

+۹۰ (۵۳۳) ۴۷۶ ۵۸ ۰۶

ایمیل

reservation@kizkulesi.com.tr

kule.operasyon@kizkulesi.com.tr

وب سایت

http://www.kizkulesi.com.tr

روز و ساعات کاری

از دوشنبه تا جمعه : از ۹:۱۵ صبح تا ۰۶:۴۵ عصر

شنبه ها و یکشنبه ها : ۰۹:۰۰ صبح تا ۱۲ شب

موقعیت  مکانی

 

...ادامه
راهنمای سفر ترکیه، شاخص 1

کشور ترکیه در یک نگاه Turkey Travel Guide

کشور ترکیه در یک نگاه ، تور ترکیه ، تور آنتالیا ، تور استانبول ، تور ، تور نوروزی ، سفر ، سفر ارزان ، تور لحظه آخری ، بلیط ، بلیط ارزان ، تور لوکس ، تور لاکچری

نام مکان فارسی

کشور ترکیه

نام مکان انگلیسی

Turkey Travel Guide

 

توضیحات کشور ترکیه

کشور ترکیه :

ترکیه درکنار دریای مدیترانه و در منطقه آناتولی غرب آسیاست. بخش کوچکی از آن نیز در منطقه جنوب شرقی اروپا قرار دارد. البته بخش اروپایی و آسیایی آن توسط تنگه های ترکیه ( تنگه بسفر ، مرمره و تنگه داردانل ) از یکدیگر جدا شده  اند. ترکیه از سمت شمال توسط دریای سیاه، از سمت غرب بوسیله دریای اژه، و از سمت جنوب غربی توسط دریای مدیترانه احاطه شده. همچنین از سمت غر ب با بلغارستان و یونان، از سمت شمال شرق با ارمنستان، آذربایجان و گرجستان و از سمت جنوب شرقی با ایران، عراق و سوریه همسایه است .

–        ترکیه با وسعت حدودا ۷۵۰ هزار کیلومتر مربع، از نظر پهناوری ۳ برابر کشور انگلستان و کمی بزرگتر از ایالت تگزاس آمریکاست .

–        فرهنگ کشور ترکیه، ترکیب عجیبی از فرهنگ غرب و شرق است. اگر به بخش غربی و شمال غربی ترکیه سفر کنید ، انگار که در کشور یونان یا بالکان قدم نهاده اید. ( البته جدایی از کلیساهای ساخته شده به سبک بیزانسی که به مسجد تبدیل شده اند ) و مطمئنا این موضوع بدلیل مهاجرت مردم بالکان قبل، بعد و در زمان آشوبها و نا آرامی های جنگ جهانی اول است. در حالی که بخشهای جنوب شرق ترکیه چنین ترکیب فرهنگی را نسبت به همسایگان جنوبی و شرقی خود ندارد. تاثیرات فرهنگی قفقاز در بخش شمال شرقی ترکیه به چشم می خورد. با این تفاسیر موقعیت ترکیه می تواند این کشور را به عنوان شرقی ترین کشور غربی و به همین ترتیب غربی ترین کشور شرقی به تصویر بکشد. شاید وجه مشترک فرهنگ در ترکیه اسلام باشد، دینی که اکثریت غریب به اتفاق را در این کشور به خود اختصاص داده است.

ایام تعطیل در کشور ترکیه:

مسافران با هوش و آگاه و افرادی که بصورت تور به ترکیه سفر می کنند، می دانند که باید به ایام تعطیل و روزهای خاص کشور مقصد توجه داشته باشند. آنها بر این اساس برنامه سفر یا تور خود را تنظیم می کنند. چرا که در ایام تعطیل ، رزرو هتل ، گرفتن بلیط ، تردد در شهر، استفاده از امکانات و گرفتن تور ممکن است با مشکل و اختلال مواجه شود. تمامی بانکها، ادارات، و مراکز تجاری در ایام تعطیل، بسته اند. پس حتما قبل از سفر به ترکیه، در مورد روزهای تعطیل آن تحقیق نمایید . پیشنهاد می کنیم که در ایامی غیر از تعطیلات به ترکیه سفر کنید و از تور خود بیشتر لذت ببرید.

تعطیلات رسمی کشور ترکیه:

 1. ۱ ژانویه : جشن  سال نو (  YIL BASI  )
 2. ۲۳ آوریل : روز حاکمیت ملی و روز کودک (  Ulusal Egemenlik ve Cucuk bayrami) و سالگرد تاسیس مجلس ترکیه 
 3. ۱ ماه می : روز کار و همبستگی – که به مسافران پیشنهاد می شود که در این تاریخ به ترکیه سفر نکنند .
 4. ۱۹ ماه می : بزرگداشت آتاتورک و روز جوانان و ورزش است
 5. ۳۰ آگوست : روز پیروزی  ( Zafar bayrami  )
 6. ۲۹ اکتبر : روز جمهوری
 7. ۱۰ نوامبر، ساعت ۰۹:۰۵ : در ساعت ۰۹:۰۵  روز ۱۰ نوامبر به احترام لحظه در گذشت آتاتورک ، بنیانگدار دولت جمهوری ترکیه، در کاخ دلمه باغچای استانبول، معمولا ۲ دقیقه ترافیک متوقف می شود و مردم سکوت می کنند. البته در این روز هیچ ارگانی تعطیل نیست و اگر شما آنجا باشید پس  از شنیدن صدای بوم برای دقایقی مردم سکوت می کنند و از حرکت می ایستند . پس تعجب نکنید!!!

تعطیلات مذهبی در کشور ترکیه :

ماه رمضان : با توجه به شرایط این ماه، خوردن و آشامیدن در مکانهای عمومی، ظاهر جالبی ندارد و ممکن است  باعث ناراحتی اطرافیان گردد. اما تمامی رستورانها و کافه ها باز هستند و بدون هیچ مشکلی می توانید در این مکانها غذا میل کنید.

شهرهای اصلی کشور ترکیه :

 1. آنکارا ( Ankara  ) : پایتخت و دومین شهر بزرگ ترکیه از نظر وسعت

  رانمای سفر ترکیه شهر آنکارا

 2. آنتالیا ( Antalya ) : مرکز سواحل تفریحی و پرطرفدار

  رانمای سفر ترکیه شهر آنتالیا

 3. بدروم ( Bodrum ) : شهر شیک ساحلی در جنوب دریای اژه

  رانمای سفر ترکیه شهر بودروم

 4. بورسا (  Bursa   ) : اولین پایتخت امپراطوری عثمانی

  رانمای سفر ترکیه شهر بورسا

 5. ادیرنه ( Edirne  ) : دومین پایتخت امپراطوری عثمانی

  رانمای سفر ترکیه شهر ادیرنه

 6. استانبول ( Istanbul ) : بزرگترین شهر ترکیه، پایتخت امپراطوری های عثمانی و بیزانسی

  راهنمای سفر ترکیه شهر استانبول

 7. ازمیر ( Izmir  ) : سومین شهر بزرگ ترکیه از نظر وسعت

  راهنمای سفر ترکیه شهر ازمیر

 8. قونیه ( Konya ) : شهری نسبتا برزگ و قلب تعلیم اهل تصوف ( صوفی )

  راهنمای سفر ترکیه شهر قونیه

 9. ترابزون : (  Trabzon ) : صومعه معروف سوملا ( Sumela ) در خارج این شهر است که دروازه ایی به سوی  آشنایی با شمال شرقی ترکیه به حساب می آید.

  راهنمای سفر ترکیه شهر ترابزون

 10. اورفا ( Urfa ) : شهر جادویی با معماری زیبا و مردمانی مهمان نواز است که فرهنگ کردها، ترکها، فارسها و عربها با یکدیگر درآمیخته می شود.

  راهنمای سفر ترکیه شهر اورفا

شرایط ویزا برای کشور ترکیه :

ورود هموطنان ایرانی به ترکیه نیازی به ویزا ندارد و می توانید بدون هر گونه ممنوعیت خاصی با تور به ترکیه سفر کنید.  اما برای دیگر کشورها شرایط ویزایی نسبتا سخت تر از ویزای حوزه شینگن دارد .

 

نام

کشور ترکیه

پایتخت

آنکارا

بزرگترین شهر

استانبول

زبان رسمی

ترکی

نژاد

ترک

رئیس جمهور

رجب طیب اردوغان

نخست وزیر

بن علی یلدریم

قوه قانون گذار

شورای عالی ملی

مساحت کشور

۷۸۳٫۳۵۶ کیلومتر مربع

درصد آب موجود

۱٫۳

جمعیت

۷۹٫۸۱۴٫۸۷۱ نفر ( مطابق آمار گرفته شده در سال ۲۰۱۷ )

واحد پول

لیر ترکیه

موقعیت زمانی

۳+ ساعت

جهت حرکت اتومبیل

سمت راست

کد تماس

۹۰+

پسوند اینترنتی

.tr

وب سایت

https://www.turkiye.gov.tr/

موقعیت  مکانی

[block]

[/block]

 

...ادامه
مرکز خرید جواهر استانبول مکان های نزدیک

مرکز خرید جواهر استانبول (Istanbul Cevahir mall)

مرکز خرید جواهر استانبول ، تور، تور نوروزی، سفر، سفر ارزان، تور لحظه آخری، بلیط، بلیط ارزان، تور لوکس ، تور لاکچری

مرکز خرید جواهر استانبول (Istanbul Cevahir mall)

مرکز خرید جواهر در منطقه شیشلی استانبول واقع است که در تاریخ  ۱۵ اکتبر ۲۰۰۵ افتتاح شد. این مرکز خرید یکی از بزرگترین مراکز خرید در ترکیه و حتی در اروپا محسوب می شود، همچنین یکی از زیباترین مراکز خرید در ترکیه به شمار میرود. این مرکز خرید ۲ دقیقه پیاده روی تا ایستگاه اتوبوس و مترو دارد که بلافاصله بعد ازخروج از ایستگاه مترو شیشلی می ‏توانید آن را ببینید. همچنین مرکز خرید جواهر ۵۱ دقیقه (با اتومبیل) با میدان تقسیم فاصله دارد.

مرکز خرید جواهر استانبول در ۶ طبقه با ۳۴۳ فروشگاه از برندهای معروف و معتبر دنیاست که برخی از آن ها اولین شعبه خود را در ترکیه و در همین مرکز خرید راه اندازی کردند. این مرکز خرید دارای پارکینگ بزرگ و سرپوشیده است که گنجایش ۲۵۰۰ خودرو را دارد. اما نباید فراموش کرد که بدلیل فروشگاه ها و برندهای مارک و معروف، خیلی انتظار خریدی مقرون به صرفه و ارزان قیمتی را نمی توان در مرکز خرید جواهر داشت.

سالن و راهروهای زیبا با سیستم روشنایی و تهویه هوای مدرن، سیستم امنیتی بالا، نظافت و پاکیزگی محیط، طراحی و معماری مدرن و جذاب، همچنین نورپردازی فضای بیرونی مرکز خرید، توجه بازدیدکنندگان را به سوی خود جلب می کند.

مرکز خرید جواهر استانبول به قدری بزرگ است که در درون خود یک شهر بازی سر پوشیده تمام عیار را جای می دهد. با نمایش فیلم های سینمایی روز دنیا، غذاهای لذیذ و خوشمزه از کشورهای مختلف دنیا، پارک بازی سرپوشیده مخصوص کودکان و غیره توانسته از نظر مساحت و اهمیت به تفریح، مقام نخست را در ترکیه از آن خود کند .

طبقات مرکز خرید جواهر:

طبقه ی اول | فروشگاه های لوازم خانگی :

اگر به دنبال لوازم خانگی  و سایر لوازم مربوط به خانه خود هستید در همان طبقه ی اول جواهر بمانید .

در طبقه ی اول تمام آن چه که برای منزلتان نیاز دارید پیدا می شود. برای مثال :

– وسایل صوتی و تصویری

– لوازم دیجیتال

– لوازم برقی مثل ماشین لباسشویی

  و …

برندهایی که در این طبقه منتظر شما هستند از این قرارند :

– Sony سونی

– Bosch بوش

-Samsung  سامسونگ

-LG  ال جی

– Miele  میله

-Tefal  تفال

-tekno  تکنو

  و…

طبقه ی دوم و سوم | فروشگاه های پوشاک

اگر در مرکز خرید جواهر به دنبال پوشاک با کیفیت و صد البته برند هستید ، از پله ها بالا بروید و خودتان را به طبقه ی دوم  برسانید. سپس  از آن جا به طبقه ی سوم بروید که این جا بهترین مکان برای خرید  پوشاک برند است .

بهترین برندهای موجود در زمینه ی پوشاک در طبقات ۲ و ۳ مرکز خرید جواهر شعبه دارند و شما را با ویترین های جذاب و لوکسشان به سمت خود صدا می زنند. انواع لباس های زنانه و مردانه را به راحتی می توانید در این طبقات خریداری کنید .

برندهای موجود در طبقه ی دوم عبارت اند از :

Koton – کوتون

LCW – ال سی واکی

Benetton – بنتون

Jack Jones – جیک جونز

  و …

برندهای طبقه سوم :

Zara – زارا

Polo Garage – پولو

Vakko – واکو

Ramsey – رامسی

GAP – گپ

Mango – منگو

 و  …

البته باز در طبقات دیگر هم می توانید فروشگاه های مربوط به پوشاک را پیدا کنید و نیازی نیست مجددا به طبقه ی ۲ یا ۳ بازگردید .

به عنوان مثال:

 -در طبقه ی چهارم : فروشگاه D’S Damat دی اس دامات

 -در طبقه ی پنجم و ششم: شعباتی از فروشگاه YKM وای کی ام

طبقه ی چهارم : بورس ساعت و عینک و کیف و کفش

در طبقه ی چهارم جواهر می توانید به دنیای پر زرق و برق کیف و کفش های برند ، ساعت و عینک های بی نظیر وارد شوید .

در تمام این زمینه ها بهترین برندها در حال فعالیت هستند، برخی از این برندها عبارت اند از :

فروشگاه های کیف و کفش طبقه ی چهارم :

Bambi – بامبی

King Paolo – کینگ پاولو

Shoes More – شوز مور

  و  …

فروشگاه های ساعت و عینک طبقه ی چهارم :

Özgür Saat – اوزگور ساعات

Opmar Optik – اوپمار اپتیک

Atasun Optik – آتاسان اپتیک

طبقات پنجم و ششم | بخش خوشمزه مرکز خرید جواهر

در طبقات پنجم و ششم می توانید هر آن چه که قابل خوردن است را پیدا کنید. بخش جدا نشدنی یک خرید خوب و کامل ، یک غذای  خوب و دلچسب است. فقط کافی است تا طبقات پنجم یا ششم بروید و وارد بخش خوشمزه شوید .

در این طبقات می توانید کمی استراحت کنید و از هیاهوی مرکز خرید به دور باشید. همنین از بالا به تکاپوی مردم نگاه کنید و در عین حال غذایی هم نوش جان کنید، هر آنچه دلتان می خواهد  …

۳۴ رستوران فست فود و ۱۴رستوران بین المللی و محلی در این دو طبقه قرار دارند. این رستورانها شامل فروشگاه های عرضه ی مواد غذایی ، کافه ها ، فست فود ها و رستوران های محلی و بین المللی است .

این طبقات مقصد خیلی از بازدید کنندگان به خصوص شهروندان ترک است که برای صرف یک وعده غذای متفاوت، رستوران های جواهر را انتخاب می کنند .

اگر می خواهید غذایتان را در محیطی آرام تری نوش جان کنید، رستوران های طبقه ششم انتخاب بهتری هستند .

 بطور مثال دنیای قهوه ( کاهوه دونیاسی Kahve Dünyası):

این مکاه هم یک فروشگاه عرضه محصولات مربوط به قهوه ، دستگاه های قهوه ساز و … است و هم یک کافی شاپ با بهترین قهوه ها و کیک ها ست که واقع در طبقه ی ششم مرکز خرید جواهر است.

آدرس مرکز خرید جواهر استانبول

Ömer Avni Mh., Büyükdere Cd. No:22, 34360 Şişli/İstanbul, Turkey

istanbulcevahir.com

۰۰ ۶۹ ۳۶۸ ۲۱۲ ۹۰+

 

ساعت کار مرکز خرید جواهر استانبول

هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

...ادامه

رستوران فاروس تقسیم (Faros restaurant taksim)

رستوران فاروس تقسیم (Faros restaurant taksim) ، تور، تور نوروزی، سفر، سفر ارزان، تور لحظه آخری، بلیط، بلیط ارزان، تور لوکس ، تور لاکچری

رستوران فاروس تقسیم (Faros restaurant taksim) :

صبح خود را با تجربه ایی خوشمزه از صبحانه بوفه باز فاروس آغاز کنید.

املت، پنکیک و نیمرو خوشمزه ی این رستوران، برای افرادی که ممکن است هر ساعتی از روز هوس صبحانه کنند، آماده است.

منوی رستوران فاروس تکسیم، گزینه های غذایی بسیار خوشمزه ایی را در پیش روی شما قرار می دهد.

 • نان پخته شده در تنور(ذغال چوب)
 • پانینی (Panini) ، کاسادیلا (Quesadilla) و سالاد آماده
 • انواع پاستاها همراه با غذاهای ایتالیایی

رستوران فاروس تقسیم، تنها مکانی برای خوردن غذا و خوراکی نیست.

با توجه به محیط فوق العاده و منوی نوشیدنی های این رستوران، مشتری دائم آن خواهید شد.

شما میتوانید به همراه دوستان و خانواده خود اوقات دوست داشتنی و عاشقانه ای را در این مکان تجربه کنید.

همچنین می توانید نوشیدنی کوکتل خود را همراه نهاری رسمی در باغچه زیبای رستوران فاروس تقسیم میل نمایید.

اگر در تور خود به استانبول سفر می کنید، حتما سری هم به رستوران فاروس تقسیم بزنید.

منوی غذایی رستوران فاروس تقسیم شامل:

 • غذاهای ترکی
 • غذاهای عثمانی
 • غذاهای ایتالیایی
 • غذاهای یونانی
 • غذاهای بین المللی

 

FAROS TAKSIM CONTACT

Faros Restaurant Taksim

Cumhuriyet Cad. No: 31/A Elmadağ, Taksim / Beyoğlu

Tel: +90 212 297 60 77

taksimrestaurant@faros.com.tr

 

...ادامه
استادیوم ودافون آرنا (Vodafon Arena) استانبول مکانهای نزدیک

استادیوم ودافون آرنا (Vodafon Arena)

استادیوم ودافون آرنا (Vodafon Arena) ، تور، تور نوروزی، سفر، سفر ارزان، تور لحظه آخری، بلیط، بلیط ارزان، تور لوکس ، تور لاکچری

استادیوم ودافون آرنا (Vodafon Arena):

استادیوم ودافون آرنا، استادیومی کاملا مجهز و چند منظوره در محله بشیکتاش استانبول است.

این استادیوم، زمین خانگی باشگاه فوتبال بشیکتاش (Besiktas J.K) است.

استادیوم  ودافون آرنا در مکان قبلی باشگاه بشیکتاش که ورزشگاه اینونو بشیکتاش نام داشت ساخته شده.

این استادیوم ورزشی، ظرفیتی بالغ بر ۴۳۵۰۰ نفر تماشاگر را دارد.

البته در زمان ساخت و طبق برآورد اولیه، استادیوم برای ۴۱۹۰۳ نفر تماشاگر برنامه ریزی شده بود.

مطمئنا طرفداران فوتبال که استانبول را برای تور خود انتخاب کرده اند، استادیوم ودافون آرنا برایشان محلی جذاب خواهد بود.

ودافون آرنا دارای ۱۴۴ واحد (سوئیت) اجرایی و یک سالن است، که مجموعا می تواند پذیرایی ۱۹۰۳ نفر تماشاگر باشد.

همچنین دارای رستورانی به مساحت ۲۱۲۳ متر مربع، رستوران رو بازی به مساحت ۲۵۲۰ متر مربع و پارکینگ اختصاصی (VIP) با ظرفیت ۶۰۰ دستگاه وسیله نقلیه است.

این استادیوم، ورزشگاهی هوشند است که طرفداران در آن از تکنولوژی اینترنت پرسرعت wifi لذت می برند.

اگر شما هم در تور خود به استانبول سفر می کنید، می توانید سری هم به استادیوم ودافون آرنا بزنید.

...ادامه

سوپر مارکت های زنجیره ای شوک (ŞOK Supermarket)

سوپر مارکت های زنجیره ای شوک ، تور، تور نوروزی، سفر، سفر ارزان، تور لحظه آخری، بلیط، بلیط ارزان، تور لوکس ، تور لاکچری

سوپر مارکت های زنجیره ای شوک (ŞOK Supermarket) :

سوپر مارکت های زنجیره ای شوک در سال ۱۹۹۵ تاسیس شدند.

سوپر مارکت های زنجیره ای شوک در ماه آگوست ۲۰۱۱ توسط شرکت کنسرسیوم (HOLDING) معروف ترکیه خریداری شدند.

پس از خریداری شدن، مفهوم و معنای فروش در سوپر مارکت های زنجیره ای شوک تغییر کرد.

فروشگاه ها بطور کامل بازسازی شدند و محصولات با شرایط و کیفیتی مطلوب به مصرف کننده ها رائه می شوند.

در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰  فروشگاه در ۷۴ استان ترکیه افتتاح شده است.

هدف سوپر مارکت های شوک این است که مشتری بتواند بعد از ورود به فروشگاه، با توجه به ذوق و سلیقه خود (جدای از مقرون به صرفه بودن) کالای مورد نظرش را خریداری کند.

محصولات و خدماتی که مشتریان می توانند در شوک ببینند، عبارتند از:

انواع میوه ها، سبزیجات، مواد غدایی، مواد شوینده و بهداشتی، اغدیه فروشی و …

سوپر مارکت های زنجیره ای شوک در تمامی روزها، تخفیفات ویژه ایی را از طرف مارکهای معروف به مشتریان شوک ارائه می دهند.

امکان خرید آسان و راحت در یک فروشگاه با فضایی بسته.

آمادگی کامل خدمات رسانی به مشتریان.

سوپر مارکت های زنجیره ای شوک، هرهفته محصولات با کیفیت یک کمپانی معروف را همراه با تخفیفات ویژه و استثنایی به مشتریان خود ارائه می دهند.

 

: Address

İSTANBUL TALIMHANE MAĞAZASI

KOCATEPE MAH.ABDULHAK HAMİT CAD.NO:44/A B+Z. KAT BEYOĞLU

 

...ادامه
رستوران نیشانتاشی باش کوشه استانبول مکانهای نزدیک

رستوران نیشانتاشی باش کوشه (Nisantasi Başköşe Restaurants)

رستوران نیشانتاشی باش کوشه ، تور، تور نوروزی، سفر، سفر ارزان، تور لحظه آخری، بلیط، بلیط ارزان، تور لوکس ، تور لاکچری

رستوران نیشانتاشی باش کوشه (Nisantasi Başköşe Restaurants) :

رستوران نیشانتاشی باش کوشه در سال ۲۰۰۲ در خیابان ماچکا برونز(Maçka Bronz)  افتتاح شد.

گوشت بره و گوساله ای که به صورت منحصر به فرد در رستوران نیشانتاشی باش کوشه مورد استفاده قرار می گیرد ۱۰۰% طبیعی و ارگانیگ است.

این بره و گوساله ها در مزرعه کیرکلرلی  Kırklareli’ پرورش  داده می شوند.

رستوران نیشانتاشی باش کوشه انقلاب جدیدی در کباب کلاسیک ایجاد کرده است.

این رستوران پیشگام در تغییرآشپزی سنتی و در هم آمیختن طعم سنتی با مدرن به جهت ارائه غذایی امروزی و مطابق با استانداردهای جهانی در ترکیه می باشد.

در تور مسافرتی خود به استانبول، با صرف غذا در رستوران نیشانتاشی باش کوشه، لذت سفر و تور خود را دوندان کنید.

علاوه بر کباب و گوشت، لذیذ ترین مزه ها و غذاهای سنتی (فِر سنگی) در رستوران نیشانتاشی باش کوشه ارائه می شود.

رستوران در طول زمان با نوآوری و خلاقیت غذا هایی مانند :

 • شیشلیک
 • دونر
 • کباب پسته
 • سوسیس و کالباس

را به  لیست منوی غذایی خود اضافه کرده است.

در سال ۲۰۱۱ یکی از معروف ترین آشپزهای دنیا به نام Alan Coxon  به ترکیه سفر کرد.

لیست غذایی که به او داده شد شامل :

 • کباب تارسوس(Tarsusi kebap)
 • چی کوفته (çiğ köfte)
 • لاهماجون (lahmacun)
 • و کونوفه  künefe’ بود.

او از طعم این غذاها متحیر شده بود و به گفته خودش؛  ” این خوشمزه ترین دونری بوده که خورده “.

رستوران نیشانتاشی باش کوشه با دارا بودن پیشینه سرو نوشیدنی در خدمت مشتریان خود است.

همچنین در این مورد از بهترین برندهای ترکیه و دنیا جایزه گرفته است.

رستوران هر روز از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۲۴:۰۰ باز است.

 شما می توانید با دوستان و خانواده خود جهت صرف ناهار یا شام به این رستوران بروید.

 یک اتاق ویژه (VIP) برای پذیزایی از میهمانیهای خاص در نظر گرفته شده است.

همچنین خدمات ارسال غذا به درب منزل(home delivery)  را نیز دارد.

اگر در تور خود به دنبال رستورانی شیک و غذاهایی لذیذ می گردید، حتما به این رستوران نیز سری بزنید.

...ادامه
مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی استانبول مکانهای نزدیک

مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی (City’s Nişantaşı)

مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی ، تور، تور نوروزی، سفر، سفر ارزان، تور لحظه آخری، بلیط، بلیط ارزان، تور لوکس ، تور لاکچری

مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی (City’s Nişantaşı) :

مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی در خیابان (تسوی کیه Tasvikiyeh) قراردارد که قلب خرید در محله  لوکس استانبول است .

نیشانتاشی مرکز مد و فشن ترکیه است و معتبرترین مارکهای ترکیه و دنیا را می توان در این منطقه پیدا کرد.

نیشانتاشی یکی از قدیمی ترین محله های استانبول است. در طول تاریخ بیشتر افراد سرشناس در این منطقه  زندگی می کردند.

گسترش این منطقه از زمانی آغاز شد که سلطان سلیم سوم یک ناحیه تیراندازی در این منطقه حفر کرد.

پروژه سیتیز نیشانتاشی ، پروژه ای خاص و منحصر به فرد در بهترین منطقه استانبول است.

سیتی دارای ۱۵۰ واحد تجاری، سینما، برندهای داخلی و خارجی، چندین کافی شاپ و رستوران است.

استار باکس (StarBucks  )  و سکند کاپ کافی ( Second Cup coffee ) (که قهوه فروشی زنجیره ای کانادایی است و به تازگی اولین نمایندگی خود را درترکیه افتتاح نموده) در طبقه اول قراردارند.

در طبقه دوم کافی شاپ گلوریا جینز (Gloria jeans café) و در طبقه سوم کافه کراون ( café crown) قراردارند.

قسمت خوشمزه :

رستورانها در طبقه ۴ قرار دارند.

رستوران معروف Yummies food bar، منوی غذایی بین المللی با تمرکز بر غذاهای ایتالیایی را ارائه می دهد.

در کنار آن، رستوران مکزیکی کانینا ماریاچی ( Cantina Mariachi  ) با غذاهای دلپذیر و ظاهری خوشمزه پذیرایی میهمانان است .

سانین رستورانی است که غذاهای ژاپنی و سوشی را با ظاهری مدرن و بویی فوق العاده به میهمانان خود ارائه می دهد.

بستنی فروشی (  Ben & Jerry’s ) نیز در این طبقه قراردارد.

سالن نمایش فیلم در طبقه آخر سیتیز نیشانتاشی است.

در همین طبقه، فضای منحصربفردی به رستوران آسیایی سلندون(Celandon)  اختصاص داده شده که چشم هر بیننده ای را تسخیر خود می کند.

در کنار آن رستوران فرانسوی کلمنتاین (Clementine) قراردارد. همچنین رستوران گری(Gery) ، نیز غذاهای بین المللی، علی الخصوص ایتالیایی سرو می کند .

منحصر به فرد ترین رستوران سیتییز نیشانتاشی، لیموناتا (Limonata) است.

محیط کریستالی رستوران ، شومینه و ذوق هنری به کار رفته در این رستوران ، حس خوردن غذایی شاهانه را به میهمانان القاء  می کند.

 

ساعات و روز کاری : همه روزه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

Address: City’s Nisantasi, Tesvikiye Caddesi No. 162, Sisli, 34365 Istanbul

Tel: +90 212 373 33 33

Show on map

...ادامه
مسجد کاریه استانبول مکانهای نزدیک

مسجد کاریه ( Kariye Mosque )

مسجد کاریه ، تور، تور نوروزی، سفر، سفر ارزان، تور لحظه آخری، بلیط، بلیط ارزان، تور لوکس ، تور لاکچری

مسجد کاریه  (  Kariye Mosque  ) :

 مسجد کاریه که به نامهای موزه کورا (CHORA MUSEUM) و مسجد یا کلیسای کورا (Chora Mosque or Chora Church) نیز شناخته می شود.

این بنا یکی از زیباترین نمادهای بر جای مانده از معماری و هنر بیزانسی است.

تاریخچه :

اگر به ترتیب تاریخی به این مکان توجه کنیم، در سال ۵۳۴ میلادی به دستور امپراطور روم شرقی ( امپراطور بیزانس ) این بنا توسط سنت تئودیوس (SAINT THEODIUS) بعنوان کلیسا بنا نهاده شد.

در قرن ۱۱ میلادی بنا توسط (MARINA DOUKAINA) ماریا دوکاینا (مادر زن الکسیوس امپراطور(Emperor Alexious)) بازساز شد.

بنا در دوره تهاجم لاتین (بین سالهای ۱۲۶۱-۱۲۰۴ میلادی) ویران شد.

کلیسا مجددا توسط معمار خوش ذوق، تئودور متوکینز (THEODOROS METOKHITES) در قرن ۱۴ میلادی مرمت شد.

در این بنا از معماری رنسانس آمیخته با سبک نارتکس (NARTHEX) و پاراکلیژن (PARACCLESION) استفاده شده.

پس از فتح استانبول توسط فاتیح سلطان محمد (FATIH SULTAN MEHMETکلیسا را باز سازی شد.

کلیسای کورا نیز مانند کلیسای ایا صوفیا، توسط وزیر علی خادم پاشا (VISIER ALI HADIM PASA) تبدیل به مسجد شد.

و امروزه بعنوان موزه از آن استفاده می شود.

جالب است بدانید نام این مکان مشتق شده از یک کلمه یونان باستان به معنی خارج شهر است و موزه کاریه در منطقه ادیرنه کاپی (EDIRNEH KAPI) قرار دارد.

رازهای این ساختمان با شکوه :

 

راز اول :

سطح مرمرین واقع در دیوار کناری که نامش اپسیس ( APSIS ) است.

وجود این سطح مردم را متحیر می کند ، چرا که فسیل جانور دریایی به نام نکتون (NECTON) که در سالهای بسیار دور می زیسته، در آنجا قراردارد و قابل توجه اینکه عمل فسیل شدن در سنگ مرمر یک رخ داد بسیار نادر است به همین دلیل، این یک مورد فرا طبیعی به شمار می آید .

راز دوم :

ساختمان موزه خیره توسط سنگهای مرمر مصری و یونانی پوشیده شده است.

یکی از آن مرمرها بسیارجالب است، چرا که شکل آن همچون یک برگ ۴ پر شبدر است.

راز سوم :

در ابتدای ورودی سالن موزه، موزائیکهایی وجود دارند که درباره  داستان مراسم  عروسی است و داستان را در قالب اعداد عربی نمایش می دهند که هنوز پس از گذشت سالها رمز و معنی آنها توسط کسی برای دانستن داستان گشوده نشده است .

...ادامه
خیابان استقلال استانبول مکانهای نزدیک

خیابان استقلال مرکز توریستی و گردشگری استانبول

خیابان استقلال ، تور، تور نوروزی، سفر، سفر ارزان، تور لحظه آخری، بلیط، بلیط ارزان، تور لوکس ، تور لاکچری

خیابان استقلال ( ISTIKLAL AVENUE – ISTIKLAL STREET  – ISTIKLAL CADDESI  ) :

خیابان استقلال مرکز توریستی و گردشگری استانبول است.

به عبارت دیگر استقلال قلب استانبول به شمار می آید.

مردم نسبت به منطقه همیشه شلوغی که از میدان تقسیم شروع و تا برج گالاتا ادامه دارد احساسی متفاوت دارند.

خیابان استقلال قلب تپنده شهر است.

۳ میلیون نفری که روزانه از این خیابان عبور  می کنند، استقلال را به خیابانی چالش برانگیز تبدیل می کنند.

خیابان استقلال را به عنوان استانبول کوچک  می شناسند.

  تعداد فروشگاه ها و فست فودهای بیشتری در مقایسه با مغازه های کلاسیک در این مکان قدم نهاده اند، ولی کماکان می توان اثرات و نشانه های استانبول قدیم را  در این خیابان حس کرد .

چه چیزی را می شود در خیابان استقلال دید ؟

اگر از موقعیت های خرید در خیابان که استقلال بگذریم، جاذبه های دیدنی دیگری نیز در این خیابان دیده میشوند.

جاذبه های تحسین برانگیزی همچون:

 • سینماهای تاریخی ( مثل اطلس (ATLAS ) و بی اوغلو (  BEYOGLU ))
 • معابر تاریخی ( مانند هازوپولو ( HAZZOPULO )) ، سوری یه ( SURIYEH  ) و چیچک (  CICEK ))
 • کلیساها ( سنت آنتواین و سانتا ماریا (ST ANTOINE & SANTA MARIA)
 • ساختمان کنسولگری
 • گالری های هنری و خلاقانه

سری هم به سالت بی اوغلو ( Salt Beyoglu  ) ، آرتر (  Arter  ) و آپارتمان میسیر ( Misir Appartmant ) بزنید.

به همین ترتیب از دیدن نمونه های خیره کننده  معماری نئوکلاسیکال و هنری قرن نوزدهم، نهایت لذت را ببرید.

خیابان استقلال چگونه معروف شد ؟

زمانی که در دوران امپراطوری عثمانی مورد توجه قرار گرفت، با نام جاده کبیر (Grand Avenue –Cadde-I  Kebir) شناخته می شد.

بعدها به مکانی برای قدم زدن مسیحیان لاتین تبدیل شد که آنها این خیابان را با نام گرند روو د پرا (Grand Rue De Pera) می شناختند.

به دنبال سر کار آمدن دولت جمهوری ترکیه به خیابان استقلال(Istiklal  Caddesi Independence st) تغییر نام پیدا کرد.

 

چه چیزی درباره تکسیم مهم است ؟

میدان تقسیم (  Taksim Square ) ، تاج سر خیابان در انتهای شمالی آن است .

این میدان بارها و بارها به دلیل تظاهرات و اعتراضات فراوان مردمی( علی الخصوص تظاهرات سال ۲۰۱۳ در پارک گزی ( Gezi Park )) مورد توجه خبرگزاری ها قرار گرفته است.

با توجه به قرارداشتن مجسمه آتاتورک ( بنیانگدار جمهوری ترکیه ) در میدان تقسیم ، یکی از نقاط سمبولیک شهر استانبول محسوب می شود .

در کجای خیابان استقلال چیزی بخوریم ؟

گزینه های بسیاری برای خوردن غذا در خیابان استقلال وجود دارد.

از غذاهای ارزان قیمت کنار خیابانی مثل صدف شکم پر، سیمیت ، و برنج گرفته تا بهترین رستورانهای استانبول مانند ینی لوکانتا (  Yeni Lokanta ) و اژه ۹ (Ece No.9  ) در این خیابان وجود دارد .

چه کتابفروشی هایی در خیابان استقلال وجود دارد ؟

 در خیابان استقلال کتابهای انگلیسی نو و دسته دوم بسیاز فراوانی هست که ارزش دیدن را دارند .

کتابفروشی هایی همچون :

 • کتابفروشی هومر (Homer kitabevi)
 • کتابفروشی فیروزه (Turkuaz kitabevi)
 •  کتابفروشی ارن (Eren kitabevi)
 • آرکه اوپرا (Arkeopera)
 • کتابفروشی دنیزلر (Denizler Kitabevi)

 شبهای خیابان استقلال :

بی اوغلو از محله های اطراف خیابان استقلال است که هرگز نمی خوابد و پرجنب و جوش ترین شبهای شهر را دارد.

از دستفروش های داخل ماشینهای ون گرفته تا بارهای فانتری بالای پشت بام و از موسیقی های زیر زمینی گرفته تا موسیقی محلی و زنده ترکیه، پروپگاندا (  propaganda  ) و الکس په لیس ( ALEX PALCE ) .

اما می توانید بیرون بمانید و از موسیقی که توسط آوازه خوان های دوره گرد اجرا می شوند ، لذت ببرید .

هتل های اطراف استقلال :

هتل های بسار زیادی در خیابان استقلال برای اقامت وجود دارند.

بعضی از افراد معتقدند که این منطقه محیط شلوغ و پر سر و صدایی دارد و به همین خاطر از هتل هایی که در محله های اطراف این خیابان هستند ، بیشتر استقبال می کنند.

محله های اطراف  :

 • آسمالی مسجد ( Asmali Mescit )
 • گالاتا (  Galata  )
 • تقسیم (  Taksim )
 • پرا ( Pera  )
 • جهانگیر (  Cihangir
 • تام تام  (  Tom Tom  )

از جمله محل های پرطرفدار می توان از پرا پاله س جمیرا ( Pera Palace Jumeira  ) ، تام تام سوئیت (  Tom Tom Suit  ) و آداهان استانبول ( Adahan Istanbul  ) را نام برد.

چگونه به خیابان استقلال برویم :

با مترو یا اتوبوس خود را به میدان تقسیم برسانید(Taksim Square)،سپس به سمت پایین ،قدم زنان حرکت کنید.

از هر جا می توانید سوار قطار زمینی قرن ۱۹ شوید ( یا از محله شیب داری که از برج گالاتا می گذرد پیاده به سمت بالا قدم بزنید ) و خود را به میدان تونل ( Tunel Suare ) برسانید و از آنجا سوار ترام شده و به کاراکوی (Karakuy) بروید .

یکی از لذت بخش ترین راههایی که می توان از خیابان استقلال دیدن کرد ، سوار شد بر ترام نوسالژِیک قرمز رنگ (   Nostagic Teram  ) است که طول خیابان را از بالا به پایین و ازپایین به بالا طی می کند .

نکات مهم و ایمنی در ارتباط با خیابان استقلال :

مثل تمامی مرکز شهرهای دیگر ، هنگامی که افراد بسیاری در یک جا قدم می گذارند، ممکن است جرایم و ناهنجارهای کوچکی رخ دهد که به عقیده بسیاری، به نسبت دیگر مکانهای مشابه وسعت بسیار کمتری دارد .

 به هرحال پیشنهاد می کنیم که مراقب لوازم خود باشید و در شب هنگام ، پیاده و تنها به محل اقامت خود باز نگردید .

...ادامه
LOAD MORE POSTS
logo-samandehi