حریم پرواز آسمانحریم پرواز آسمان

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Already a member?

حریم پرواز آسمانحریم پرواز آسمان
بازیابی گذرواژه

Don't have an account?

Activities in باتومی

برج الفبای باتومی (Alphabetic Tower) شاخص 1

برج الفبای باتومی (Alphabetic Tower)

برج الفبای باتومی (Alphabetic Tower)

نام مکان فارسی

برج الفبای باتومی

نام مکان انگلیسی

Alphabetic Tower

 

توضیحات برج الفبای باتومی

 پیش گفتار :

برج الفبا، ساختمانی ۱۳۰ متری در شهر باتومی گرجستان است. این برج نمادی برای منحصر به فرد بودن الفبا و مردم گرجستان است. ساختار برج، از روی الگوی مارپیچی دوگانه دی ان ای (DNA) طراحی شده است. دو ستون مارپیچی، برج را احاطه نموده اند که ۳۳ حرف الفبای گرجی را روی خود نگه داشته اند. هر حرف ۴ متر ارتفاع دارد که از جنس آلومینیم ساخته شده اند.

در بخش میانی این برج، آسانسوری قرار گرفته که افراد را به بخش بالایی برج انتقال می دهد. در بخش بالایی برج الفبا، توپ نقره ایی عظیم الجثه ایی قرار دارد.

 ساخت برج الفبای باتومی :

برج الفبای باتومی توسط کمپانی اسپانیایی سی ام دی این جنییروس (CMD Ingenieros) ساخته شد. ساخت بنا در ۱۰ اکتبر ۲۰۱۰ آغاز و نمای خارجی آن در دسامبر ۲۰۱۱ به پایان رسید. ساخت برج، هزینه ایی بالغ بر ۶۵ میلیون دلار را در بر داشت.

 

ساختار برج الفبای باتومی :

این برج از ۱۱ ماژول خرپای اهرمی (سگدستی – modules of cantilever truss) از جنس میله های فولادی ساخته شده که دو بدنه اصلی برج را تشکیل داده اند. بخش داخلی این برج شامل هسته مرکزی آسانسورهای پانورامایی و راه پله هاست. طراحی نمای خارجی نیز برای نگهداشتن کل ساختار برج، بصورتی خاص صورت گرفته است. دو بدنه اصلی برج در فواصل ۱۰٫۸ متری توسط الگویی ستاره ایی شکل به یکدیگر پیوند خورده اند.

در بخش بالایی برج، کره ایی شیشه ایی، متشکل از المانهای مثلثی شکل وجود دارد. این کره شیشه ایی توسط پروفیل های فولادین احاطه و ثابت نگه داشته شده است. همچنین این بخش از برج، ساختاری دایره ای شکل و تو خالی دارد.

فضای کوچک موجود در ساختار داخلی این کره شیشه ایی، اتاقک های کوچکی را در چندین طبقه مختلف تشکیل داده.

طبقه اول را طبقه انتقال یا جابجایی (Transfer floor) نامیده اند. از طریق دو آسانسور پانورامایی اصلی برج، می توان خود را به این طبقه رساند. از این طبقه می توانید با استفاده از آسانسورهای موجود دیگر، به طبقات مختلف این سازه بروید.

استودیوی تلوزیون (TV studio) در طبقه دوم قرار دارد. در کنار آن نیز آشپزخانه و رستوران در طبقه سوم قرار دارند. نکته جالب اینکه طبقه سوم به شکل حلقه ایی گردان طراحی شده . این حلقه گردان از داخل، هر ساعت یک بار، بصورت ۳۶۰ درجه، دور سازه می چرخد. چرخش این حلقه، نمایی پانورامایی از شهر و دریای سیاه را برای بازدید کنندگان به نمایش می گذارد. این محیط و نمای زیبایی که ارائه می دهد، لذت خوردن غذا در این مکان را دو چندان می نماید. طبقه چهارم نیز به عنوان عرشه ایی برای رصد اطراف برج و شهر باتومی در نظر گرفته شده است. از این طبقه می توان به طبقه پنجم رفت.

وضعیت فعلی برج الفبای باتومی :

از زمانیکه ساخت بنا به پایان رسید، عملا تغییری در ساختمان ایجاد نشده و دست نخورده باقی ماند. در می ۲۰۱۵، شهرداری باتومی (Batumi City Hall) تصمیم گرفت تا برج ۱۳۰ متری الفبا را به مدت ۲۰ سال به کمپانی گمنام اسپانیایی اجاره دهد. قبل از این تصمیم، شهرداری باتومی سالانه ۷۰۰ هزار لاری برای تعمیرات و نگهداری برج هزینه می کرد.

 

 

کشور

گرجستان

شهر

باتومی

تحت نظارت

کمپانی گمنام اسپانیایی

ارتفاع بنا

۱۳۰ متر

تاریخ شروع به ساخت

۱۰ اکتبر ۲۰۱۰

تاریخ اتمام ساخت

دسامبر ۲۰۱۱

تاریخ شروع بهره برداری

۲۰۱۲

کاربری

چند منظوره، رستوران، استودیو و …

نوع بنا و معماری

برج

آدرس

Alphabetic tower, Batumi, Georgia

شماره تماس

+۹۹۵ ۴۲۲ ۲۲ ۲۰ ۷۰

YOU TUBE

برج الفبای باتومی با کیفیت ۴K :

مراحل ساخت برج :

توری یک دقیقه ایی به برج الفبای گرجستان :

ساخت برج الفبای باتومی در ۱ دقیقه:

روز و ساعات کاری

همه روزه از ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب

موقعیت  مکانی

تور گرجستان، تور باتومی ، تور لوکس ، تور لاکچری

...ادامه