بیمه مسافرتی پارسیان بیمه نامه مسافرتی بیمه مسافرتی شینگن

بیمه مسافرتی پارسیان | Parsian Travel Insurance

 شرایط عمومی بیمه نامه مسافران عازم به خارج از کشور پارسیان

 فصل اول : تعریف:
۱- بیمه گر:

شرکت بیمه پارسیان به آدرس تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از بلوار میرداماد، خیابان قبادیان غربی، پلاک ۲۲

۲- شرکت امدادرسان:

شرکت امدادرسان شامل دفاتر و واحدهای کمک رسان در خارج از کشور می باشد که می بایست مطابق با شرایط عمومی این بیمه نامه به بیمه شدگان خدمات ارائه نمایند و مشخصات و شماره تماس آن در بیمه نامه درج شده است.

۳- بیمه شده :

عبارتست از دارنده بیمه نامه معتبر مسافرتی صادره از سوی شرکت سهامی بیمه پارسیان.

 ۴- اعضای بلافصل خانواده :

شامل همسر،

فرزندان ( دارای سن ۱۸ سال یا کمتر) ،

والدین،

و یا هر شخص همراه بیمه شده که به صورت دائم با بیمه شده زندگی می کنند.

۵- کشور محل اقامت :

همان محل اقامت دائم و یا سکونت بیمه شده است که در این بیمه نامه کشور ایران می باشد.

 ۶- بیماری :

هرگونه تغییر در سلامتی بیمه شده در طول مدت اعتبار بیمه نامه است که قانوناٌ توسط یک پزشک تشخیص و تایید شده و شامل هیچیک از دو گروه زیر نباشد:

۱-۴- بیماری مادرزادی که درنتیجه عوامل ارثی یا عوارض دوران بارداری به هنگام تولد وجود داشته باشد.
 
۲-۴- بیماری سابقه دارکه بیمه شده پیش از اخذ بیمه نامه به آن مبتلا بوده است.

 

 ۷- بیماری حاد:

هرگونه تغییر در سلامتی بیمه شده که نیازمند بستری شدن در بیمارستان بوده و بنا به نظر گروه پزشکی ” شرکت امداد رسان ” بیمه شده را از ادامه سفر در تاریخ برنامه ریزی شده بازداشته و یا این که با خطر مرگ وی همراه باشد.

۸- صدمات جسمانی :

عارضه پزشکی است که به واسطه یک عامل ناگهانی ، قهری و خارج از اراده و کنترل بیمه شده در طول مدت اعتبار بیمه نامه پدید آمده باشد.

۹- صدمات جسمانی حاد :

صدماتی که بنا به نظر گروه پزشکی ” شرکت امداد رسان” بیمه شده را از ادامه سفر در تاریخ برنامه ریزی شده بازداشته و یا اینکه با خطر مرگ وی همراه باشد.

 ۱۰- پوشش و گستره آن :

” شرکت امداد رسان  ” بلافاصله مساعدت های ذکرشده مندرج در فصل دوم  بیمه نامه را به علت بیماری و حوادث ناگهانی ناشی از وقایع غیرقابل پیش بینی در طول سفر بیمه شده و در خارج از کشور محل اقامت وی به بیمه شده ارایه خواهد نمود، مشروط بر آنکه بیماری یا حادثه مذکور خارج از حوزه جغرافیایی مشخص شده و نیزمدت سفر بیمه شده مندرج در بیمه نامه ( تاریخ اعتبار بیمه نامه ) حادث نگردیده باشد.

مفاد این بیمه نامه پس از اتمام سفری که در بیمه نامه به خاطر آن ابتیاع  گردیده و یا ورود بیمه شده به محل اقامت خود ، هرکدام زودتر حادث شود ، از درجه اعتبار ساقط می گردد.

۱۱- مدت پوشش:

شرکت ” امدادرسان” کمک رسانی را تنها به هنگام سفر بیمه شده در خارج از کشور محل اقامت وی ارائه خواهد نمود مشروط بر اینکه مدت هر سفر از ۹۲ روز متوالی بیشتر نباشد.

 تذکر مهم :
بیمه نامه های صادره طولانی مدت برای سفرهای متعدد بیمه شده در طول مدت بیمه نامه در صورتی دارای اعتبار است که مدت هر سفر از ۹۲ روز متوالی بیشتر نباشد.

فصل دوم : مزایا:

 الف – پوشش ها و مزایای شخصی :

 ۱- هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور:

در صورت بروز بیماری یا صدمات جسمانی بیمه شده در خارج از کشور محل اقامت وی  ” شرکت امداد رسان” هزینه های:

معمول ،

متداول ،

لازم  و معقول بستری در بیمارستان ،

جراحی ،

معاینات پزشکی ،

و داروی تجویزی از سوی  پزشک  بیمه شده را، تا سقف مبلغ مندرج در بیمه نامه تقبل خواهد نمود.

گروه پزشکی  ” شرکت امداد رسان” برای نظارت بر اریه درمان شایسته به بیمه شده با مراکز درمانی و پزشکان معالج تماس های تلفنی لازم را برقرار خواهد نمود.

فرانشیز : ۲۵ یورو درهر مورد خسارت است

( به استثنای صدمات جسمانی حاد و یا  بستری شدن در بیمارستان بیش از ۲۴ ساعت ).

بیمه شده با توجه به منطقه سفر، در یکی از دو طرح زیر می تواند تا سقف ۵۰،۰۰۰ یورو برای هزینه های پزشکی خود تحت پوشش قرار گیرد و حق بیمه مربوط به منطقه سفر خود را پرداخت نماید:

– کلیه کشورهای جهان

– کلیه کشورهای جهان بجز آمریکا، کانادا، ژاپن و استرالیا

۲- جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور در طول سفر در اثر بروز بیماری یا حادثه:

 در صورت بروز حادثه یا بیماری ناگهانی بیمه گذار، ” شرکت امداد رسان” نسبت به انتقال وی به یک مرکز درمانی مجهز و یا برگرداندن وی به کشور محل اقامتش اقدام خواهد نمود.
با توجه به موقعیت یا وخامت حال بیمه گذار، گروه پزشکی ” شرکت امداد رسان” در مورد مرکز درمانی که باید بیمه شده به آن انتقال یابد و یا لزوم بازگرداندن وی به کشورش تصمیم گیری خواهد نمود.

سپس گروه پزشکی ” شرکت امداد رسان” طی تماس  های تلفنی لازم با مراکز درمانی و پزشکان معالج بیمه شده در مورد انتقال یا بازگرداندن وی با مناسب ترین وسیله ، تصمیم گیری می نماید.

در مورد حوادث جزئی و یا بیماری هایی که به صورت سرپایی مداوا می شوند و به اعتقاد گروه پزشکی ” شرکت امداد رسان” بازگشت بیمه شده به کشورش مورد نیاز نباشد ، انتقال وی به مکانی که کمک های پزشکی کافی در دسترس باشد ، به وسیله آمبولانس یا سایر وسایل نقلیه انجام خواهد گردید.

۳- پرداخت هزینه های فوری دندانپزشکی:

” شرکت امداد رسان” در صورت نیاز ، هزینه های فوری دندانپزشکی را به بیمه شدهدر خارج از کشور محل اقامت وی  تا سقف ۴۰۰ یورو پرداخت می نماید.
فرانشیز: ۲۵ یورو درهر مورد خسارت دندانپزشکی است.
 این هزینه ها به معالجه دندان درد ، درمان عفونت  و کشیدن دندان محدود می گردد.

۴- بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به کشور:

به محض بستری شدن بیمه شده به دلیل بیماری ناگهانی و یا حادثه به مدت بیش از ۱۰ روز ویا فوت وی ” شرکت امداد رسان” هزینه بازگشت یک نفر از اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به کشور مبدا ( محل اقامت ) را در صورت عدم توانایی به سفر با وسیله نقلیه شخصی خود و یا وسیله نقلیه ای که در ابتدای سفر مورد استفاده قرار گرفته بود ، تقبل خواهد نمود.

۵- بازگرداندن جسد متوفی:

در صورت فوت بیمه شده، ” شرکت امداد رسان” تمهیدات لازم برای انتقال و بازگرداندن جسد وی را اتخاذ نموده و هزینه های مربوط به انتقال جسد بیمه شده به محل خاکسپاری یا مراسم ترحیم  در کشور محل اقامت وی را تقبل می نماید.

 تبصره : پرداخت هزینه های مربوط به خاکسپاری یا مراسم ترحیم از این پوشش مستثنی می باشد.

۶- سفر اضطراری یکی از اعضای بلافصل خانواده:

درصورتی که بیمه شده به علت حوادث یا بیماری مشمول این بیمه نامه ، بیشتر از ۱۰ روز در بیمارستان بستری شود ، ” شرکت امداد رسان” مخارج انتقال یکی از اعضای بلافصل خانواده وی را از کشور محل اقامت بیمه شده، ازجمله هزینه رفت و برگشت به محل بستری شدن و مخارج اقامت تا سقف ۸۵ یورو برای هرروز ، حداکثر به مدت ۱۰ روز و تا مبلغ ۸۵۰ یورو را پرداخت خواهد نمود.

 

۷- بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده:

هنگامی که بیمه شده به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده ( تا بستگان درجه دوم ) خود  ناچار به توقف سفر شود ، چناچه وی قادر به سفر با وسیله نقلیه شخصی خود  و یا وسیله نقلیه ای که برای سفر اجاره شده است ، نباشد ، ” شرکت امداد رسان” هزینه سفر او  به کشورمحل اقامتش را پرداخت خواهد نمود. بیمه گذارمی بایست دلایل ، اسناد یا گواهی هایی که موجب توقف سفر وی شده است ( گواهی فوت ) را به ” شرکت امداد رسان” ارایه نماید.

 

۸- تحویل دارو:

” شرکت امداد رسان” هزینه های ارسال اضطراری دارو درصورت فقدان آن در محل اقامت بیمه شده را ، درصورتی که توسط پزشک معالج وی ، حتی پیش ازسفر تجویز شده باشد، پرداخت خواهد نمود.

 

۹- ارسال پیام ها و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اضطراری:

” شرکت امداد رسان” مسئولیت ارسال پیام های اضطراری بیمه شده را در ارتباط با حوادث مشمول پوشش این بیمه نامه بر عهده خواهد گرفت.

به تقاضای بیمه شده ” شرکت امداد رسان ” اطلاعات عمومی مراجع درمانی نظیر نام :

پزشکان ،

متخصصین ،

دندانپزشکان ،

یا پیراپزشکان نزدیک به محل ،

نشانی بیمارستان ها ،

مراکزپزشکی ،

داروخانه ها و آمبولانس ها را به استثنای مراکز تشخیص- درمانی در اختیار بیمه شده قرار خواهد داد.

 

۱۰- حواله تضمینی وجوه نقد:

” شرکت امداد رسان” وجوه مربوط به هرنوع وثیقه قانونی از جانب بیمه شده تا سقف حداکثر ۸۵۰ یورو را حواله خواهد نمود.

بیمه شده می بایست مبلغ مورد تقاضا را از قبل در دفاتر رسمی ” شرکت امداد رسان” در ایران به صورت چک بانکی ، حواله و یا پول نقد به سپرده گذارد.

 

۱۱- حواله وجه نقد:

چنانچه بیمه شده در طول مسافرت خارج از کشور در نتیجه:

سرقت ،

مفقود شدن بار ،

بیماری یا حادثه ( که می تواند از طریق مدارک مربوطه نظیر رسید ، تاییدیه ، شکواییه رسمی و … به اثبات برسد ) پول نقد خود را از دست بدهد ، ” شرکت امداد رسان” به شرط سپرده کذاری مبلغ مورد تقاضا در قالب:

چک بانکی ،

حواله

و یا پول نقد در دفتر رسمی خود در ایران نسبت به حواله حداکثر ۸۵۰ یورو اقدام خواهد نمود.

 

۱۲- فقدان گذرنامه ، گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور:

در صورت فقدان:

گذرنامه ،

گواهینامه رانندگی

و شناسنامه بیمه شده در خارج ازکشور، ” شرکت امداد رسان”

هزینه های لازم برای تهیه:

گذرنامه ،

گواهینامه رانندگی ،

شناسنامه المثنی

و یا مدارک کنسولی مشابه تا سقف ۲۰۰ یورو را تقبل خواهد نمود.

 

۱۳- معاضدت حقوقی:

” شرکت امداد رسان” هزینه های دفاع قانونی در مقابل اشخاص ثالث در دعاوی کیفری و مدنی ناشی از حوادث رانندگی در خارج از کشوررا تا سقف حداکثر ۱۵۰۰ یورو یا معادل آن (به ارز کشور مورد دعوی ) پوشش خواهد داد.

ب- پوشش ها ومزایای مربوط به بار همراه مسافر:

 پرداخت هزینه های مربوط به بار و مایملک شخصی بیمه شده مطابق فهرست ( مندرج در بند ب ) و بر اساس شرایط زیر ارایه خواهد گردید :

تذکر مهم :
 اصل تاییدیه حمل بار یا شکواییه موید وقوع فقدان یا حادثه برای بار در کلیه موارد می بایست به ” شرکت امداد رسان  ” ارایه شود.

 

۱- جبران خسارت فقدان بار تحویلی به هواپیما:

درصورت فقدان بار توسط شرکت هواپیمایی حامل ، ” شرکت امداد رسان ” علاوه بر خسارتی که حامل ملزم به پرداخت آن است ، مابه التفاوت آن را  تا سقف حداکثر ۲۰۰ یورو برای مجموعه بار و لوازم تحویل شده به هواپیما، به بیمه شده پرداخت خواهد نمود.

به همین منظور بیمه شده باید فهرستی از:

مشخصات

و محتویات ، از جمله:

قیمت و تاریخ خرید تخمینی هر قلم کالا

و همچنین میزان خسارت پرداختی توسط شرکت حامل را به ” شرکت امداد رسان ” ارایه نماید.

پرداخت خسارت بر اساس روش توصیه شده به وسیله سازمان های بین المللی حمل بار محاسبه خواهد شد.

حداقل زمان لازم برای مفقود دانستن  دایم بار همراه مسافر ، توسط شرکت حامل تعیین می شود و از ۲۱ روز کمتر نمی باشد.

پول ، جواهرات ، کارت های اعتباری و نقدی و هر گونه سند از شمول این تهعد مستثنی  می باشند.

 

۲- جبران خسارت تاخیر در ورود بار همراه مسافر:
درصورتی که بار همراه مسافر ثبت شده باشد ، ” شرکت امداد رسان  ” هزینه تاخیر در ورود بار همراه وی را مشروط به آن که شرکت هواپیمایی مربوطه وابسته به ” یاتا ” باشد پس از گذشت حداقل ۶ ساعت تاخیر ، برای خرید ملزومات اساسی و حداکثر تا سقف ۱۰۰ یورو پوشش می دهد.
در کلیه موارد ، اسناد موید وقوع حادثه که به تایید شرکت هواپیمایی مربوطه رسیده باشد ، می بایست منضم به درخواست خسارت بیمه شدهباشد.
 
۳- یافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی:

” شرکت امداد رسان ” راهنمایی های لازم در خصوص نحوه گزارش سرقت یا فقدان بار و ملزومات شخصی را به بیمه شده ارایه نموده و برای یافتن آن همکاری خواهد نمود.
در صورت یافته شدن ملزومات مذکور ، شرکت حمل کننده ، انتقال آن به مقصد موردنظر بیمه شده یا کشور محل اقامت وی بر عهده خواهد گرفت. دراین صورت ، بیمه شده متعهد به عودت خسارت دریافتی در زمینه فقدان بار براساس این  بیمه نامه خواهد بود.

 

پ- پوشش تاخیر در حرکت:

 درصورتی که وسیله نقلیه عمومی مورداستفاده بیمه شده حداقل ۶ ساعت تاخیر حرکت داشته باشد
“شرکت امداد رسان ” به شرط ارایه نسخه اصلی صورت حساب های مربوطه ، هزینه های اضافی تقبل شده به دلیل این تاخیر ( ازقبیل هزینه های حمل و نقل ، اقامت در هتل و همچنین غذا ) تا سقف های مندرج در موارد زیر را به وی جبران خواهد نمود :

۱- درصورتی که تاخیر بیش از ۶ ساعت باشد، تا سقف ۴۵ یورو .

۲- درصورتی که تاخیر بیش از ۱۲ ساعت باشد ، ۴۵ یورو اضافه بر بند ۱ .

۳- درصورتی که تاخیر بیش از ۱۸ ساعت باشد ، ۴۵ یورو اضافه بر بند ۲ .

۴- در صورتی که تاخیر بیش از ۲۴ ساعت باشد ، ۴۵ یورو اضافه بر بند ۳ .

حداکثر سقف تعهد بابت کلیه موارد فوق ۱۸۰ یورو می باشد.

هرگونه تاخیر ناشی از اعتصاب کارکنان شرکت های هواپیمایی ، فرودگاه های مبدا و مقصد ویا شرکت های خدماتی طرف قرارداد آن ها و همچنین تاخیرهای مربوط به پروازهای چارتر و غیرعادی از این تعهد مستثنی می باشد.

– شرایط و محدودیت های مربوط به بند پ ( تاخیر در حرکت ) عبارتند از:

۱- پیش از آنکه درخواست خسارتی به موجب این بخش از بیمه نامه مورد بررسی قرار گیرد ، بیمه شده می بایست تاییدیه کتبی درمورد تاریخ و زمان حرکت و دلایل تاخیر را از شرکت حامل یا نمایندگان آنها دریافت نماید.

۲- خسارت های مربوط به این بخش از تعهدات زمانی که به موجب تاییدیه رزرو جا ، برای حرکت بیمه شده مقرر بوده است ، محاسبه خواهد گردید.

فصل سوم : شرایط مسئولیت:

۱- درصورت بروز هرگونه خسارت ، مسئولیت ” شرکت امداد رسان ” مشروط به تقاضای بیمه شده نسبت به غرامت یا منافعی است که تابع شرایط این بیمه نامه باشد.

۲- درصورت بروز هرگونه خسارت ناشی از این بیمه نامه ، بیمه شده:

الف – هرگونه تمهیدات لازم برای به حداقل رساندن خسارت را اتخاذ خواهد نمود.

ب- ضمن تماس تلفنی در اسرع وقت با ” شرکت امداد رسان ” خسارت را اعلام و منافع موردنیاز را مشخص خواهد ساخت.

پ- کلیه اطلاعات مربوطه را در اختیار ” شرکت امداد رسان ” قرا ر خواهد داد.

ت- هیچ گونه مسئولیتی را در قبال تعهدات بیمه گر نپذیرد.

۳- در صورتی که هریک از خدمات مشمول این بیمه نامه قبلا ٌ تحت پوشش بیمه دیگری قرار گرفته باشد، ” شرکت امداد رسان ” مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

۴- ” شرکت امدادرسان” هرگونه هزینه ای را که از پیش مورد تصویب قرار نگرفته ، جبران ننموده و یا جبران آن را مورد بررسی قرار نخواهد داد.

هزینه های از پیش تصویب شده می بایست شامل خسارت دریافتی از ” شرکت امدادرسان ” پیش از ارسال رسید های رسمی و نامه حاوی دلایل و شرایط عدم دریافت مستقیم هزینه های ادعایی خدمات از ” شرکت امدادرسان ” باشد.

فصل چهارم : استثنایات عمومی:

موارد زیر به عنوان اصول کلی از پوشش ها و مزایای این بیمه نامه مستثنی می باشند :

 ۱- مواردی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم در نتیجه:

سوء نیت بیمه شده،

مشارکت وی در اقدامات جنایی

یا ناشی از اعمال تقلب آمیز

و یا بی توجهی و بی احتیاطی جدی وی، حاصل شده باشد.

عواقب اقدامات بیمه شده در حال اختلال مشاعر و یا معالجات روانی نیز مشمول این پوشش نمی باشند .

 ۲- عوامل و بلایای طبیعی مانند :

سیل،

زلزله،

رانش زمین،

آتشفشان،

طوفان های موسمی غیر طبیعی،

سقوط اجسام از فضا،

شهاب ثاقب

و بطور کلی هر گونه پدیده خارق العاده جوی،

هوایی،

زمینی

و یا وابسته به امور زمین شناسی .

۳- وقایع ناشی از تروریسم، نا فرمانی یا آشوب های گروهی.

 ۴- وقایع یا اقدامات نیروهای مسلح یا نیروهای امنیتی در زمان صلح .

۵- جنگ، با اعلام یا بدون اعلام قبلی و هر گونه در گیری یا مداخله بین المللی با استفاده از زور و خشونت .

 ۶- موارد ناشی از انرژی وپرتو های هسته ای .

۷- موارد ناشی از حضور بیمه شده در شرط بندی، درگیری و نزاع، به استثنای دفاع مشروع و یا ضرورت .

 ۸- بیماری و یا صدمات جسمانی که پیش از خسارت وجود داشته است .

۹- موارد ناشی از شرکت بیمه شده در رقابت ها، ورزش ها و آزمایش های مقدماتی یا آموزشی.

۱۰-  مبادرت به انجام ورزشهای زیر:

مسابقات اتومبیل رانی و موتور سواری به هر روش،

مسابقه شکار بزرگ در خارج از قلمرو اروپا،

غواصی زیر اب با استفاده از کپسول هوا،

قایقرانی در اب های بین المللی با وسیله ای که برای حمل و نقل عمومی مسافر ساخته نشده است،

اسب سواری،

کوه نوردی،

غار نوردی،

مشت زنی،

کشتی به هر شیوه،

ورزش های رزمی،

چتر بازی،

بالون سواری،

سقوط آزاد،

گلایدینگ

و بطور کلی هر گونه ورزش و تفریح که عرفاٌ خطر ناک تلقی می گردد.

 ۱۱-  حضور در رقابتها و تورنمنتهایی که به وسیله فدراسیونهای ورزشی یا سازمان های مشابه بر گزار می شوند.

۱۲- اسکی و یا سایر ورزش های مشابه زمستانی و تابستانی خطرناک.

 ۱۳- اشخاص مقیم دایم و یا دانشجویان خارج از ایران.

 ۱۴- استفاده از وسایل غیر مجاز ناوگان هوایی برای حمل و نقل عمومی مسافر وهمچنین چرخ بال، به عنوان مسافر یا خدمه.

 ۱۵-حوادث ناشی از ریسک های شغلی بیمه شده که طبق قانون به عنوان حوادث شغلی یا کار قلمداد می شوند.

۱۶- خدماتی که راساٌ به وسیله بیمه شده، بدون اطلاع و موافقت قبلی “شرکت امدادرسان” به استثنای موارد ضروری، انجام پذیرد.

در موارد ضروری بیمه شده باید اسناد و نسخه اصلی صورت حساب ها را به شرکت ارایه نماید.

۱۷- عوارض یا صدمات جسمانی ناشی از بیماری های مزمن یا بیماری هایی که پیش از تاریخ شروع این بیمه نامه وجود داشته است.

۱۸- مرگ ناشی از خود کشی و صدمات جسمانی و عواقب ناشی از اقدام به آن.

۱۹- موارد ناشی از بیماری ها و یا اسیب های ایجاد شده بر اثر مصرف ارادی:

الکل،

دارو،

مواد سمی،

مواد مخدر یا دارو های فاقد نسخه پزشکی

و همچنین هر گونه بیماری روانی یا عدم تعادل روحی.

۲۰- موارد ناشی از امتناع یا تا خیر بیمه شده یا اشخاص مسئول وی در انتقال به مراکز درمانی پیشنهاد شده به وسیله ” شرکت امدادرسان ” و مورد توافق بخش پزشکی ان .

۲۱- درمان های توانبخشی .

۲۲- پروتز، وسایل کمک ارتوپدی یا ارتودنسی و هچنین عینک.

۲۳- موارد ناشی از حاملگی و زایمان و عوارض ناشی از آن و یا سقط جنین.

۲۴- موارد ناشی از باری که بخوبی بسته بندی  یا شناسایی نشده و همچنین بارشکننده و یا موارد فاسد شدنی.

۲۵- مواردی همچون :

درمان آب گرم

فیزیوتراپی

آفتاب درمانی

و یا درمان به منظور زیبایی.

۲۶-هزینه های مرتبط با :

اعمال جراحی و یا درمانهایی که از نظر پزشک معالج و پزشک تیم پزشکی شرکت کمک رسان یا بیمه گر بیمه شده می تواند آنها را تا زمان مراجعت به کشور محل اقامت به تعویق بیاندازد.

۲۷-بیماریهای شیوع یافته در جهان اعلام شده توسط سازمان بهداشت جهانی.

 ۲۸- مساعدت یا جبران خسارت برای حوادث واقع شده در طول سفر، در هر یک از شرایط زیر: 

الف- پیش از شروع اعتبار بیمه نامه.

ب- با هدف انجام معالجات پزشکی .

ج- پس از تشخیص یک بیماری صعب العلاج.

۲۹- هزینه هایی که در کشور محل اقامت بیمه شده پیش اید، هزینه هایی که خارج از چارچوب اجرای بیمه انجام گیرد و در هر صورت، هزینه هایی که پس از انقضای تاریخ بیمه نامه و یا پس از گذشت ۹۲ روز از تاریخ شروع بیمه نامه، صرف نظر از مفاد بند های ضمیمه یا مندرجات شرایط خصوصی بیمه نامه، توسط بیمه شده تقبل گردد.

” شرکت امداد رسان ” در صورتی که به دلیل قوای قهریه نتواند هریک از خدماتی را که بطور اخص در این بیمه نامه در نظر گرفته شده به مرحله عمل در آورد، از مسئولیت مبرا می باشد.

 فصل پنجم: ارجاع به داوری

طرفین قرارداد باید اختلاف خود را  تاحد امکان از طریق مذاکره حل و فصل نمایند.

اگر اختلاف از طریق مذاکره حل وفصل نشد می توانند از طریق داوری یا مراجعه به دادگاه موضوع را حل و فصل نمایند.

در صورت انتخاب روش داوری طرفین قرارداد می توانند یک داور مرضی الطرفین را انتخاب کنند در صورت عدم توافق برای انتخاب داور مرضی الطرفین هریک از طرفین داور انتخابی خود را به صورت کتبی به طرف دیگر معرفی می نمایند.

داوران منتخب داور سومی را انتخاب کرده و پس از رسیدگی به موضوع اختلاف با اکثریت آرا اقدام به صدور رای داوری می کنند.

در صورتی که داوران منتخب برای انتخاب داور سوم به توافق نرسند هریک از طرفین قرارداد می توانند تعیین داور سوم را از دادگاه صالح خواستار شوند.

هریک از دو طرف حق الزحمه داور انتخابی خود را می پردازند و حق الزحمه داور سوم به تساوی تقسیم می شود.

فصل ششم: مهلت ا قامه دعوا

هرگونه ادعای ناشی از این بیمه نامه باید حداکثر ظرف مدت دوسال از تاریخ بطلان فسخ و یا انقضای مدت بیمه نامه و در صورت وقوع حوادث تحت پوشش از تاریخ وقوع حادثه اقامه شود و پس از دو سال مذکور ادعای ناشی از این بیمه نامه مسموع نخواهد بود.

در صورت قطع شدن مرور زمان مدت باقیمانده مرور زمان یک سال اضافه خواهد شد.

فصل هفتم : اصل جانشینی

بیمه گر جانشین حقوق و اقدامات قانونی بیمه شده بر علیه مقصر حادثه ای است که در آن حادثه موظف به پرداخت خسارت و یا غرامت به موجب یکی از امتیازات پوشش داده شده در این بیمه ن امه تا حد هزینه متحمل شده ویا غرامت پرداخت شده خواهد بود.

بیمه شده محترم:

با تشکر از انتخاب بیمه مسافرتی پارسیان و با امید سفری خوش برای شما لطفا شرایط بیمه نامه را به دقت مطالعه فرمایید و در مورد صدور بیمه نامه و دریافت خسارت خود نکات ذیل را رعایت فرمایید:

۱- مدت هر سفر نمی تواند از ۹۲ روز متوالی بیشتر باشد.

۲- حوادث ناشی از ریسک های شغلی بیمه گذار تحت پوشش نمی باشد.

۳- هزینه مربوط به بیماریهای موجود-مزمن و عود شونده و بیماریهایی که بیمه شده قبل از سفر به آنها متبلا بوده است قابل پرداخت نمی باشد.

۴-صدور الحاقیه کاهش مدت سفر صرفا جهت بیمه نام هایی که مدت پوشش آنها بیش از ۲۴ روز باشد و به شرط ارائه اصل بیمه نامه و اصل گذرنامه و اتمام اعتبار ویزا و عدم پرداخت خسارت امکانژذیر است.

۵- در صورت پرداخت خسارت بیمه شده در ایران کلیه پرداخت ها به ریال و براساس نرخ ارز زمان وقوع خسارت می باشد.

۶- حداکثر مدت استفاده از بیمه نامه جهت شروع سفر یکسال از تاریخ صدور بیمه نامه است و سفرهای بعد از مهلت مذکور تحت پوشش نمی باشد.

 دریافت خسارت

در صورت وقوع خطرات و حوادث مشمول بیمه شامل بروز بیماری و یا صدمات جسمانی ناشی از حوادث با توجه به شرایط بیمه نامه و در طول مدت اعتبار بیمه نامه در خارج از کشورو نیاز به مراجعه به مراکز درمانی لطفا مراتب ذیل را رعایت فرمایید:

 ۱- بستری در بیمارستان

  قبل از هر اقدامی با شماره تلفن مندرج در صفحه آخر بیمه نامه (شرکت امدادرسان) تماس گرفته و پس از شرح واقعه و دریافت کد رهگیری، پس از ترخیص بیمه شده از بیمارستان، شرکت امدادرسان با بیمارستان تسویه خواهد نمود.

۲- در صورت موارد سرپایی

 پس از تماس با شماره تلفن مندرج در صفحه آخر بیمه نامه و دریافت کد رهگیری شرکت امدادرسان جهت انجام معاینات پزشکی، پزشک معتمد خود را معرفی می کند و بیمه شده فقط مبلغ فرانشیز بیمه نامه را پرداخت می کند.

 در صورتی که پس از تماس با شرکت امدادرسان تامین هزینه های درمان بیماری شما مورد تائید آن شرکت قرار گرفت ولی پزشک، داروخانه ، آزمایشگاه و یا مرکز درمانی ای که طرف قرارداد با شرکت امداد رسان باشد درآن کشور وجود نداشت، برای دریافت هزینه های درمان انجام شده پس از پرداخت هزینه ها، اصل قبوض با مهر و امضا، و کد رهگیری را به همراه سایل مدارک ذیل به نمایندگی و یا مجتمع های بیمه ای مربوطه که بیمه نامه مسافرتی خود را خریداری نموده اید ، تحویل فرمائید.

(مدارک بدون مهر و امضاء مراجع درمانی و کدرهگیری به هیچ عنوان قابل بررسی نمی باشد).

مدارک لازم جهت تشکیل پرونده و تسویه هزینه های درمانی مورد تعهد در بیمه مسافرتی پارسیان

 ۱- اصل بیمه نامه

 ۲- اصل مدارک پزشکی به همراه مهر و امضاء

 ۳- اصل قبوض و فیش های پرداختی با مهر و امضاء

 ۴- تصویر خوانا از صفحه اول گذرنامه

۵- تصویر خوانا از صفحات گذرنامه که:

تاریخ خروج از ایران،

ورود به کشور مقصد

و خروج از کشور مقصد ورود به ایران در آن ثبت شده باشد.

(حتما تاریخ ها کاملا واضح و مشخص باشد و در صفحات گذرنامه ثبت شده باشد)

۶- شماره حساب بیمه شده به همراه شماره شبای آن

( یا تصویر از صفحه اول دفترچه حساب بیمه شده که دارای شماره شبا باشد)

۷- گزارش کامل وقوع حادثه و یا بروز بیماری شامل موارد ذیل :

 شهر و کشور محل وقوع حادثه ،

علت حادثه ،

تاریخ دقیق حادثه ،

ذکر نوع بیماری ،

و تاریخ دقیق اقدامات درمانی اعم از بستری در بیمارستان و یا درمان سرپایی،

کل مبلغ هزینه های درمان انجام شده ( مبلغی که بیمه شده پول پرداخت کرده است)،

کد رهگیری اخذ شده از شرکت امداد رسان،

آدرس و شماره تماس بیمه گذار در ایران.

(در صورت عدم تماس با شرکت مذکور و نداشتن کد رهگیری به هیچ عنوان پرونده قابل بررسی نمی باشد.)

تمامی مطالب فوق از سایتهای رسمی شرکت مذکور گردآوری شده است

همچنین مطالب فوق بدون هیچگونه درخواست و منفعت اقتصادی جمع آوری و فقط جهت اطلاع رسانی و ارتقاء اطلاعات مخاطبان شرکت حریم پرواز آسمان گردآوری شده است

بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان

بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان

بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان

بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان

بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان

بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان بیمه مسافرتی پارسیان